Evlilik Terapisti İle Çiftler Sorunlarından Kurtuluyor

Evlilik terapisti, evli ya da ilişki içinde olan çiftlerin sorunlarına profesyonel destek sağlayan uzmanlardır. Çiftlerin çatışmalarını fark etmesine, çözmesine ve ilişkilerini ileri düzeye taşımasına yardımcı olur. İlişki zorluklarını anlamalarını ve üstesinden gelmelerini hedefler. Çiftlerin sorunlarına neden olan faktörleri tespit eder. Bununla birlikte iletişim eksikliklerini çözer ve çiftler arasındaki bağı güçlendirici stratejiler sunar. Uzun seanslarla devam eden psikoterapi seanslarına göre çiftlerle çalışılan aile terapisi süreçleri daha kısa sürer.

Evlilik terapisi, ilişkinizin ömrünü uzatmak ve yeniden inşası için bir fırsattır. 

Evlilik terapisi ile ilişki konusunu daha da sağlamlaştırarak iletişim becerileri, sorun çözme yetenekleri kazanacaksınız. Devamında farklılıkların olumlu şekilde ele alınması konularında önemli bilgiler edinebileceksiniz. Tartışmalarınızın kaynaklarını belirleyerek, birbirinizi en kapsamlı şekilde anlamayı öğreneceksiniz. Böylece suçlamalardan kaçınarak, sorunların kaynaklarını anlayacak ve problemleri çözme yollarını keşfedeceksiniz. Sizlerde birbirinizi daha iyi anlayabilmek ve iyi giden ilişkinizi psikolojik yardım alarak güçlendirebilirsiniz. Bu durumda uzman psikolog ekibimizden profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz.

Evlilikte Ne Zaman Terapiste Gitmek Gereklidir?

Evlilikler, iki kişi arasındaki derin duygusal bağın ve uzun soluklu bir birlikteliğin yansımasıdır. Fakat her ilişki sürecinde olduğu gibi, ilişkilerde de ara sıra sorunlar ve zorluklar ortaya çıkar. Bu durumda evlilik terapisti ile işbirliği yapmak, ilişki sürecini desteklemek ve problemleri çözmek açısından önemlidir. Bununla birlikte doğru evlilik terapisti seçmek, başarılı terapi sürecinin temelini oluşturur.

Evlilik terapisi, ilişkinizi güçlendirmek için bir araçtır.

Çoğu zaman evlilik terapisti desteği almayı seçmek çiftler tarafından zaman zaman zorlayıcı bir adım olabilir. Ancak, evliliğinizde sorunlar yaşanıyorsa, psikolojik yardım istemek, sorunları çözmede görmezden gelmekten daha etkilidir. Sorunların zamanla kendi kendine çözüleceğini düşünüyorsanız, ilerleyen süreçte çok karmaşık hale geldiklerini gözlemleyebilirsiniz. Birlikteliğinizin destek gerektiğini kabul edip profesyonel yardım arayışına girmek, en zor ve cesaret gerektiren aşamadır.

Halil Özgen hocamızın merkezi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Özel Adana Aile Danışmanlığı kurumudur. Bununla birlikte Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde yüz yüze veya online psikolog desteği vermekteyiz. Çiftlerin evlilikleri yeniden inşa etmek, güçlü kılmak ve her türlü yakın ilişki konusunda desteğimiz bulunmaktadır.

Evlilik terapisi, mutlu bir evlilik için ilk adımdır.

Uzman bir evlilik terapisti rehberliği, sağlıklı birliktelikler için vazgeçilmezdir. Halil Özgen evlilikler, anne, baba, çocuk ve ergen konularında aile danışmanı olarak uzun yıllardır çalışmaktadır. Ayrıca Türkiye’de evlilik okulunu kuran hocamızın meslek hayatı boyunca 15.000’den fazla danışmanlık deneyimi bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden katılan psikolog olan meslektaşlarına İmago evlilik terapisi kuramları eğitimleri vermiştir.

Evlenmeyi planlayan nişanlı çiftler evlilik öncesi danışmanlık ile birbirlerini daha derinden anlayabilirler. Dolayısıyla evlenmeden önce var olan farklılıklarını giderebilirler. Bu amaçla hocamız nişanlı çiftlere evliliklerinde karşılaşabilecekleri problemler hakkında uzun yıllar eğitimler vermiştir. Bununla birlikte evlilik atölyesi çalışmaları ile çiftlere yaşadıkları sorunların çözümleri noktasında drama çalışmaları yapmaktadır.

Evlilik Terapisti Yorumları

Aile Danışmanı Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Halil Özgen Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde uzun yıllardır aile danışmanı olarak çalışmaktadır. 15.000’den fazla danışmanlık tecrübesiyle ilişkilerindeki sorunlarla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan çiftlerle çalışmaktadır. Sitemizdeki yorumları inceleyerek evlilik terapisine gidenlerin hocamız hakkındaki yorumları okumak isterseniz TIKLAYINIZ.

Evlilikte yaşanılan sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibinden destek alabilirsiniz. Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde evlilik terapisi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Ekranın altındaki arama veya whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Evlilik Terapisti Fiyatları Nedir?

Her aile danışmanlığı seansına ne kadar ücret alındığı konusu ilk sorulan sorular arasındadır. Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde evlilik terapisti fiyatları oldukça fazla değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte rakamlar en düşük 750 TL ile en yüksek 2000 TL arasındadır. Ortalama seans süremiz 60 dakika olup seanslarda en uygun ücretler belirlenmiştir.

Seans aralıkları çiftlerin yaşadığı zorlukların boyutuna bağlı olarak, haftalık, iki haftalık veya aylık periyotlarla ayarlanmaktadır. İlk dört seansta, çiftin sorunlarının rahatsız edici yönleri üzerinde çalışarak bu etkileri azaltıcı yöntemler uygulanır. Sonrasında dördüncü seanstan itibaren, seanslar aylık periyotlarla devam eder. Bu süreçte çiftin yaşadığı sorunların kalıcı olarak çözüme kavuşturulması adına tamamlayıcı danışmanlık desteği sağlanmaktadır. Bazı çiftler birkaç seansa ihtiyacı duyarken, bazıları birkaç ay seanslara devam etmek ister. Yaşadığınız sorunların büyüklüğüne ve ekonomik durumunuza göre bu süreyi sizle birlikte belirleyeceğiz.

halilozgen01
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Evlilik Terapisti Tavsiye Eder misiniz?

İyi evlilik terapisti tavsiyesi için sevdikleriniz, arkadaşlarınız veya doktorlarınız önerilere kulak vermek gerekir. Psikolojik destek kararı almadan önce mutlaka uzmanın deneyimini öğrenin. Halil Özgen hocamız, 15.000’den fazla aile danışmanlığı deneyimine sahiptir. Hocamız aileler konusunda geniş bir vaka çalışması portföyüne sahiptir.

Evlilik terapisti, evliliğinizde iletişim kurma, problem çözme ve farklılıkların tartışılması gibi alanlarda beceriler edinmenizi sağlar. Bu sayede tartışmalarınızın nedenlerini analiz ederek, birbirinizi daha derinlemesine anlama yeteneği kazanırsınız. Suçlamadan, sorunların kaynaklarını öğrenerek ve problemleri çözme yollarını keşfedersiniz. Dolayısıyla birbirinizi anlama ve ilişkinizi güçlendirme fırsatı bulursunuz. Sizler de sorunlarınızın çözülmesi isterseniz uzman psikolog ekibimizden destek alabilirsiniz.

İyi Evlilik Terapistini Nasıl Bulabilirim?

İşinde uzman bir evlilik terapisti bulmayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken hususlar vardır. Her şeyden önce sorunlarınızı danışmanla konuşmak bazen zor gelecektir. Bazen çiftler seanslarda birbirlerine bağırabilir, şiddetli tartışabilir veya aksine sessiz ve içe kapanık tutumlar sergileyebilirler. Hocamız sorunlarınızın çözümünde öfke durumunuzla nasıl etkili şekilde başa çıkabileceğinizi öğreterek size destek sağlayacaktır.

Evlilik terapisi, sorunlarınızın çözümü için yol göstericidir.

Eşiniz evlilik terapisi seanslarına katılmayı kabul etmez ve reddederse, siz seanslara bireysel olarak katılabilirsiniz. İlişkinizi onarmak için bireysel olarak nasıl davranmanız gerektiği hususlarında hocamızdan tavsiyeler alabilirsiniz. Eğer çiftlerden biri ruh sağlığı açısından başka zorluklar yaşıyorsa, sorunların çözümünde psikiyatri desteği tavsiye ediyoruz.

Ancak ilişkilerde her zaman sorunlar istenildiği gibi çözülmeyebilir. Bazen evliliği sonlandırmaktan başka çare kalmamıştır. Yine aynı şekilde boşanmayı düşünen çiftler evlilik terapisti seanslarına katılarak boşanma süreçlerini sağlıklı şekilde geçirebilirler. Seanslar evliliği en iyi şekilde sonlandırma becerilerine odaklanır. Dolayısıyla çiftlerin sahip oldukları çocukları da pedagojik anlamda boşanma süreçlerinde daha az zarar görmüş olurlar. Çiftlerin boşanma süreci danışmanlığı süreçlerine katılmalarını çocuklara karşı olumlu ebeveyn tutumları ve davranışları açısından önemlidir.

Online Evlilik Terapisi

Dilerseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online evlilik terapisi desteği alabilirsiniz. Uzakta da olsanız eşinizle ya da çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Online evlilik terapisi fiyatları 500 TL olarak belirlenmiştir. Detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Özetle, yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, yaşamınızı güzelleştirin. Bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Artık sizde HAK ETTİĞİNİZ EVLİLİĞİ YAŞAMAK için destek almayı sakın unutmayın.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!