Çift Terapisi ile Kötü Giden Bir ilişki Nasıl Kurtarılır

Aile ve Çift Terapisi

Merhaba, ben Halil Özgen. Merkezi Adana’da bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel bir aile danışmanlığı merkezinde uzun yıllardır evlilik ve çift danışmanlığı hizmetleri vermekteyim. Bugüne kadar ki meslek hayatımda 10.000’den fazla danışmanlık tecrübem var. Türkiye’de evlilik okulu çatısı altında evlenmek üzere olan nişanlı çiftlere evliliklerde karşılaşabilecekleri problemler hakkında bir dizi eğitimler verdim. Ayrıca Türkiye’nin her yerinden katılan genç psikolog meslektaşlarım için İmago çift terapisi kuramları ve uygulamalı çift terapisi eğitimleri vererek genç çift terapistlerin yetişmesine öncülük ettim. Bununla birlikte evlilik atölyesi çalışmalarım ile çiftlere yaşadıkları sorunların çözümleri için drama çalışmaları yaptım.

halil-özgen
Halil Özgen
Aile ve Evlilik Danışmanı

Çift Terapisi Nedir?

Danışanlarım hayatlarını sürdürmeye devam ederken onların yoluna destek olmaya, hayatlarının ışığını kaybettiği durumlarda onlara ışık olup yollarında ilerlemelerine yardımcı olmaktan gurur duyuyorum. Her birinin yaşam yolundaki zorluklarının farklılığını gözeterek, çift terapisi süresince nasıl ilerleyeceğimiz hakkındaki tecrübelerimi, danışmanlık hizmetleri ile Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde aktif çalışmalarımı sürdürüyorum. Çift terapisi, çiftler arasında çıkmaza giren durumlara karşı çözümler üretmek ve daha önce çözüm bulunamamış konulara farkındalık getirir. Bu sayede çiftlerin sağlıklı iletişim yeteneklerini geliştirmesini sağlar.

Çift Terapisinin Amaçları Nelerdir?

Çift terapisi için gelmek isteyen bireyler, aralarında çözüm bulamadıkları, ilişkilerinin çıkmaza girdiği durumlarda ilişkilerini kurtarmak için bizlerden evlilik danışmanlığı talep ederler. Bu doğrultuda evlilikte yaşanan sorunlar için ihtiyaç duyulan konuları şu şekilde sıralayabilirim;
Çiftler arasında güven sorunu, evlenme korkusu, kıskançlık duygusu, geçmiş travmaları, cinsel sorunlar, maddi yetersizlikler, aldatma, evlilik öncesi danışmanlık, fiziksel ve psikolojik travmalar, iletişim sorunları olmak üzere çok çeşitli konularda çift terapisi süreçlerinde Halil Özgen ve psikolog ekibi olarak danışanlarıma yardımcı olmaktayım.

Çift Terapisi Yorumları

Çift terapisi için ilk yapmanız gereken şey iyi bir aile ve evlilik danışmanı bulmanızdır. Sitemizdeki yorumları inceleyerek benim hakkında danışanların yorumlarını okuyabilirsiniz. Kendinize yakın hissederseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Çift Terapisi İşe Yarar Mı?

Öncelikle çiftlerin, ilişkilerini kurtarmak adına aile danışmanlığı hizmeti almak istemeleri bile ilişkileri için bir gayret içerisinde olduklarını gösterir. Bunun devamında ise evli çiftin, konusunda uzman bir aile danışmanı ile duruma uygun şekilde çift terapisi almasıyla, ilişkideki kök sorunlar ortadan kalkabilir. Eğer ki siz de ilişkilerinizdeki sorunlarınıza çözüm bulmak, güzel bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde çift terapisti arayışınızda benim danışanım olabilirsiniz.

Çift Terapisi Fiyatları Ne Kadar?

Her terapi de olduğu gibi danışan olmak isteyen bireyler, çift terapisi ücretleri konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Çift terapisi fiyatları konusunda bilgi verecek olursak genel olarak ücretler değişkenlik gösterse de bakanlığın açıklamış olduğu taban fiyat 350 TL olup en yüksek fiyat ise 650 TL’dir. Çift terapisti Halil Özgen olarak fiyat öğrenmek isterseniz eğer seans sürem 60 dakika olup, en uygun seans ücreti belirlenmiştir.

Çift Terapisi Kaç Seans Sürer?

Bireylerin kaç seans psikolojik danışmanlık alacağı konusunda net seans sayısı verilmesi mümkün olmasa da haftalık, 15 günlük ya da aylık şeklinde seans sıklığı ve sayısını belirliyorum. İlk 4 seansımda çiftlerin aralarında yaşanan ve hoşnut olmadıkları durumların belirlenmesi ve bunların ortadan kaldırılması konusunda çift terapisi seanslarını ilerletiyorum. Ardından 4. Seans tamamlandıktan sonra aylık olacak şekilde seanslarımı devam ettirerek çiftlerin yaşamış oldukları durumların ortadan kalkmasına yönelik tamamlayıcı evlilik terapisi hizmetini gerçekleştiriyorum. Çift terapisti olarak bir çiftin kaç seans terapi alması gerektiği, çiftlerin yaşadıkları durumların ciddiyetine göre değiştiğinden seans sayısı hakkında net bir sayı veremiyorum.

En iyi Çift Terapisti Seçimi Nasıl Yapılır?

İkili ilişkilerde belli bir süre sonra kendisini gösteren “Biz” kavramı çiftler arasında çatışmalara yol açabiliyor. Ancak ilişkilerin temelini oluşturan ve ilişkinin sürmesini sağlayan uyum, her zaman maalesef ki sabit bir seyirde ilerleyemeyebiliyor. Bu doğrultuda da çiftler arasında uyum problemlerinin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Danışanlarımda en fazla zaman konusunda problemler yaşandığını gözlemledim. Bunu fiziksel sorunlar, mali açıdan yaşanan krizler ya da 3. kişilerin de dâhil olduğu dış unsurların takip ettiğini söyleyebiliyorum. Tüm bu sorunların ilişkileri çıkmaza sürüklediğini gözlemliyorum. Bu bahsettiğim durumlar, özellikle birlikteliklerin doğal işleyişinde karşılaşılabilecek durumlardır. Bu sorunlar ilişkinin yapıcı ve uzun soluklu ilerleyebilmesi adına yönlendirmelere ihtiyacı doğuruyor.
Bu doğrultuda terapist nasıl seçilir? En iyi çift terapisti nasıl bulunur gibi arayışlarınız varsa eğer size terapistin nasıl seçilmesi gerektiğini şu şekilde açıklayabilirim. Öncelikle konusunda yetkinliği, aldığı eğitim ve sertifikaları bulunan, etik değerlere bağlı ve sürekli kendisini yenileyen bir terapist olmalıdır. Bunun yanı sıra Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde evlilikte yaşanan sorunların çözümü için arayışınız varsa, çift terapisti yorumlarını okuyabilir, danışanların başarılı seanslar konusundaki görüşlerini de seçiminizde kullanabilirsiniz.
Şahsen ben, yıllardır vermiş olduğum psikoterapi türleri ile 8000 aileye danışmanlık vermiş, Türkiye’de evlilik okulu kurarak, evlilik yolunda ilerleyen bireylere eğitimler vererek, İmago çift terapisi kuramı ile eğitimler gerçekleştirerek mesleğime öncülük etmeye gururla devam ediyorum. Sizler de çift terapisti arayışındaysanız hemen sol tarafta yer alan arama butonundan ya da sağda yer alan whatsapp butonundan asistanıma ulaşabilir, hem seanslar hem de ücretlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.    error: Content is protected !!