Aile Danışmanlığı ile Evliliğinizdeki Yapısal Sorunları Çözün

Aile Danışmanı Nedir?

Aile danışmanı olduğumu söylediğimde çoğu insan bana aile danışmanı nedir? sorusunu yöneltiyor. Yıllarını bu alanda uzmanlaşmaya adamış biri olarak benim verdiğim cevap, aileyi oluşturan bireylerin iletişim becerilerini artırarak aile içi problemlerini çözmelerini sağlamak olarak özetlenebilir. Danışanlara, aile içi sınırların çizilmesinde ve iç dengenin kurulmasında yardımcı olmak, empati ve problem çözme becerilerini artırmak, kişilerin fiziksel ve ruhsal iyilik halinin devamlılığını sağlama adına yardımcı olmak aile danışmanlığı mesleğinin en temel amacıdır.

Aile Danışmanı Halil Özgen olarak ben, 25 yıllık çalışma ve akademik hayatımda uzman psikolog ekibimle beraber ailelere destek vermekteyim. Başta Adana Aile Danışmanlığı Merkezi olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde aktif olarak olarak aile bireylerine destek olmaktayım. Bu hizmetin içine dahil olan her konuda bireylere ve evli çiftlere uzman desteği sunarak, sorunların çözümüne yardımcı olmakta ve evlilik danışmanlığı hizmetimizle mutlu aileler ve mutlu çocukların çoğalmasını hedeflemekteyiz.

Aile Danışmanlığı Nedir?

Aile tanımları kişilere göre değişebilir ama aile normunu oluşturan bireylerin rollerine göre davranış şekilleri ve uyması gereken bir takım yazılı olmayan kurallar vardır. Bunlar, aileyi oluşturan bireyleri birbirlerine yakınlaştıran faktörlerdir. Bunların başında da doğru kurulan aile içi iletişim gelmektedir.

Çiftler arası problemlerin temelinde iletişimsizlik yatmaktadır. Çiftlerin birbirini anlamalarının önünde duvar gibi duran bu iletişimsizlik, evliliklerin yıkılmasına neden olan en önemli sorundur. Ve bu sorun giderek büyüyen ve sonrasında ilişkileri tamamen sıfırlayan bir sorundur. İşte bu noktada aile danışmanı olan uzmanın temel görevi, aile içi iletişimin tekrar kurulmasını sağlamaktır. İletişimsizlik kendi başına sorun olabildiği gibi başka sorunların da kaynağı olabilmektedir.

İşte aile danışmanlığı, evlilikteki iletişimsizliğin sebep olduğu sorunlara ve problemlere çözüm bulmanıza yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir.

Aile Danışmanı Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde uzun yıllardır aile danışmanı olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız aldatma sorunuyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan çiftlere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Evlilikte yaşanılan sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde YÜZ YÜZE veya ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Aile Danışmanının Görevleri ve Çalışma Alanı Nelerdir?

Aile danışmanının görevleri, ailelerin yaşadığı sorunlara göre farklılaşmaktadır. Genel olarak aile danışmanlığı hizmetinin çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • İletişim kaynaklı problemlerin çözümünde destek olma
 • Eşler arası olumsuz ilişkilerin çözümünde danışmanlık yapma
 • Anne- baba ile çocuklar arasında yaşanan problemler
 • Çocuk ve ergenlerde görülen uyum sorunlarının çözümüne yardımcı olma
 • Aile bireylerinin yaşadığı bağımlılık sorunlarının çözülmesi için destek olma
 • Boşanma öncesi ve boşanma sonrası yaşanan sıkıntılarda çiftlere destek olma
 • Cinsel sorunların çözümünde cinsel terapi hizmeti verme
 • Aile içi şiddet konularında profesyonel destek sunma
 • Gebelik ve lohusalık dönemi terapisi

Aile Danışmanlığı Hakkında Genel Bilgiler

Aile danışmanlığı, aile kavramını oluşturan bireylere sunulan bir danışmanlık hizmetidir. Sorunun yapısına göre değişen seanslarla ilerleyen süreç boyunca, aile bireylerini bir araya getirip ya da bireysel görüşmelerle sorunlarının farkına varıp çözüm yolunda adım atmalarına destek olmayı amaçlar.

Aile danışmanlığı sadece çift terapisi olarak algılanmaktadır. Oysa evlilik terapisi, evlilik danışmanlığı ve çift terapisi de dahil olmak üzere aileyi etkileyen her türlü soruna çözüm bulmayı hedefleyen, kendine özgü kuralları olan bir destek mekanizmasıdır.

Bazen hepimiz, yaşadığımız sorunu görüp altında yatan nedenlere ya da sorun yaşadığımız kişilere kör olabiliyoruz. Bu durumda da sadece soruna odaklanıp hayatımızı daha içinden çıkılmaz bir hale getirebiliyoruz. İşte aile danışmanlığı kişilerin ve ailelerin daha geniş pencereden bakmasını sağlayıp sorunlarını çözebilmede onlara yollar açmaya çalışmaktadır.

halilozgen02
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Aile Danışmanı Ne İş Yapar?

Aile danışmanı fiziksel olarak elinde bir sihirli değneği olmasa da terapiler vasıtasıyla ilişkilerin bir noktadan çok daha iyi bir noktaya taşınmasına yardımcı olur. Bunu yaparken bireylerin bakış açılarını genişletmek, empati yeteneklerini iyileştirmek, Aile içi rollerin belirlenmesini sağlamak ve rollerdeki sınırların çizilmesine yardımcı olmak gibi pek çok konuda kişilere davranış değişikliği kazandırır. Kısacası, psikoloji bilimi konusunda eğitim alan kişilerce, meslek etiğine, kişilerin hak ve özgürlüklerine, kanunlara ve daha pek çok kritere uygun olarak çiftlere destek vermeyi amaçlar. Sürece dahil olan her kişi ile bireysel ve toplu görüşmeler yaparak onların farklı pencerelerden bakmasını sağlar. Ve fiziksel ve ruhsal olarak iyileşmelerine vesile olur.

Aile Danışmanı Ücretleri

Aile danışmanlığı seans ücretleri hakkında en doğru ve güncel bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Adana’da uygun fiyatlı aile danışmanı arayanlar için en doğru adres olan Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi, aile içi iletişim problemleri, çiftler arası problemler, cinsel problemler, bağımlılıklar, ergen problemleri, anne baba çocuk arasındaki problemler gibi pek çok konuda en kaliteli danışmanlık hizmeti vermektedir.

İyi Bir Aile Danışmanı Bulmak

İyi bir aile danışmanı bulmak, hayatta kendiniz için yaptığınız en iyi şeylerden biridir. Sorunlarını görüp onları çözmek için yola çıkmak ve bu süreçte size destek olacak iyi bir aile danışmanı ile çalışmak sorunlarınızın çözümü için çok büyük bir adımdır. Kişilerin, bireysel ve aile içi huzuru için önemli olan evlilik danışmanlığı, doğru uzman psikologlar ile en güzel sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

İyi bir aile danışmanı bulmak aynı zamanda da bir şanstır. Deneyimsiz, mesleki etiğe sahip olmayan, kişileri müşteri gibi gören sözde aile danışmanları, sorununuzun daha da büyümesine neden olabilmektedir. Bu sebeple iyi bir aile danışmanı bulmak istiyorsanız önceliğiniz Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi olmalıdır.

Aile Danışmanlığı Merkezimiz

Aile danışma merkezi olarak hizmet veren Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezimiz, başta Adana olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde uzman psikologlardan oluşan bir ekiple çalışmaktadır. Merkezimize gelen her bireyi önemseyen bir anlayışla hareket eden, sorunların çözümünde destek olan uzman psikologlarla evlilikteki sorunların çözümünde destek olmaktadır. Aile danışmanlığı merkezimiz, başta Halil Özgen Hoca olmak üzere alanında uzman psikologlarla hizmet vermektedir.

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezimizin Verdiği Hizmetler

 • Aile içi iletişimsizlik problemlerinin çözümü
 • Boşanma süreci terapisi
 • Ebeveyn- çocuk arasındaki iletişim problemlerinin çözümü
 • Bağımlılık tedavisi
 • Çift terapisi
 • Çocuk- ergen terapisi
 • Cinsel terapi
 • Hamile ve lohusalık dönemi psikolojik sorunlarının çözümü
 • Aile içindeki çatışmaların çözümü için destek

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.  error: Content is protected !!