(0530) 458 07 88

Halil Özgen Kimdir

Halil Özgen

Aile ve Evlilik Terapisti

Halil Özgen

1975/Adana doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. İlköğretimini Mersin, liseyi Adana ilinde tamamladı. Sırasıyla Süleyman Demirel Üniversitesi ve Mersin Çağ Üniversitesinde mesleki eğitimini tamamladı. “Evli kadınlarda duygusal zeka ve evlilik uyumu ilişkisi” başlıklı tez çalışması ile PSİKOLOJİ alanında Y.LİSANSINI tamamladı. Tez çalışmasını indirmek için tıklayınız. Daha sonra “Duygusal zekanın evlilik uyumları üzerindeki etkisi” konulu makalesi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 7. Örgütsel Davranış Kongresi’inde (2019) yayınlanarak bildiriler kitabına girmiştir (s. 386-396). ÖDK Bildiriler Kitabını indirmek için tıklayınız. Halil Özgen’in evlilik ve duygusal zeka konulu makaleleri ESCI’de taranan bilimsel dergilerde yayınlanmıştır.

Yayınlar

Uluslararası Ruh Sağlığı Psikoterapi Derneği üyesi olan Halil Özgen aynı zamanda uluslararası bir üniversitede görev almakta ve yine aynı üniversitede PSİKOLOJİ LİSANS VE YÜKSEK LİSANS öğrencilerine danışmanlık yapmaktadır. Şu anda halen T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı izniyle açılan Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde evli çift, çocuk ve ergenlere psikolojik danışmanlık kapsamında aile ve evlilik terapisi hizmeti vermektedir. Bugüne kadar 8.000’den fazla aileye danışmanlık yapan hocamız tecrübesiyle anne, baba, eş ve çocuklara yönelik oldukça başarılı çalışmalar yapmıştır.

Aile ve Evlilik Terapisi, aile bireylerinin evlilik kurumu içinde geliştikleri aile sisteminin sorunlarının çözümüne dönük değişime, gelişime yönelik özel teknikleri ve stratejileri içeren bir psikoterapi yöntemidir. Halil Özgen Bilişsel Davranışçı Aile – Evlilik Danışmanlığı hizmeti ile aile içi iletişimleri harekete geçirerek mutlu bireyler oluşturmak adına evlilik çatısı altındaki çiftlerin, çocuk ile ergenlerin sosyal çevreyle (aile, iş, okul vb.) uyumuna, iletişimine dair yaşadığı problemlerin çözümleri hakkında evli çiftleri olumlu yönde desteklemektedir.

Eğitim Aldığı Hocaları

Üniversitede ders aldığı ve psikoloji bilim insanı olmasında emeği geçen psikiyatri hocalarından Çağ Üniversitesinden Prof. Dr. Şükrü Uğuz, Çukurova Üniversitesinden Prof. Dr. Bekir Aydın Levent, Prof. Dr. Nurgül Özpoyraz, Doç. Dr. Soner Çakmak hocalarına teşekkürü borç bilir. Her biri birbirinden değerli bu hocaların supervizorlüğü eşliğinde teknik açıdan kendini geliştirmeye devam etmektedir. Hocaları ile sürekli olarak irtibat halinde olan Halil Özgen kendisi de genç psikolog arkadaşlara desteğini sağlamaktadır.

Aldığı Eğitim ve Sertifikalar

Aile, Evlilik, Çocuk ve Ergenlerle ile ilgili psikolojik danışmanlık hizmetleri için Devlet Üniversitelerinden aşağıdaki temel eğitimleri almıştır.

(Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi) 220 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 450 Saat

(Adnan Menderes Üniversitesi) 400 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 100 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 120 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 78 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 20 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 20 Saat

(Süleyman Demirel Üniversitesi) 20 Saat

Mutlu Evlilikler Bir Ekip Çalışmasını Gerektirir.

Bu yüzden bu gerçek profesyonellerle birlikte çalışmanız gerekecek! Halil özgen ekibi lle de görüşelim.

Merve Sümeyye Torpil

Psikolog

Nazlıcan Toklu

Psikolog

Elif Çakmak

Psikolog

Halil Özgen ile İrtibata Geçin

Hocamız Halil özgen Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde haftanın belirli günlerinde psikolojik danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Kendisinin ailelere olan katkısı uzun yıllar devam edecek gibi duruyor. Aynı zamanda evlilik ve çizt terapisi konusunda vermiş olduğu supervizorluk hizmetleri ile genç psikolog arkadaşlara öncülük etmektedir. Bu açıdan ekibinde kendisi ile birlikte yaklaşık 15 tane daha pskolog vardır. Halil Özgen psikolojik danışmanlık hizmetlerinin oldukça hassas olduğunu düşündüğünden her alanda kendini yetiştirmiş psikolog arkadaşlarla birlikte merkezlerde çalışmalarına devam etmektedir.

Call Now Button
Mesaj Gönder
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Merhaba!👋 Ben Halil Özgen. Size nasıl yardımcı olabilirim?
error: Alert: Content is protected !!