Aldatan Kadın İtiraf Eder mi? Aldatan Kadın Vicdan Azabı Çeker mi?

Aldatma Nedir?

Aldatan kadın ne demek? Sorusuna hepimiz farklı cevaplar verebiliriz. Yani her birimizin aldatmaya bakışı farklı olabilir. Kimisi için aldatma sadece çiftler arasına 3. Bir kişiyi fiziksel olarak eklemekken kimisi için aldatma hayatın her alanına yayılmış daha geniş bir olgudur. Türkçe sözlüklerde aldatma kavramı ihanet kelimesiyle açıklanmaktadır. Yani kişilerin kim olduğu fark etmeksizin bir ihanetin olduğu her olay için aldatma tanımı yapabiliriz.

Evlilikte aldatma, kadın ya da erkeğin hayatına 3. Kişiyi dahil etmesi olarak tanımlanır. Bu 3. kişilerden genellikle 2. Kişilerin haberi yoktur. Zaten aldatmayı aldatma yapan da ortak hayata dahil edilen kişiye karşı hislerin ve onunla paylaşılanların gizli kapaklı olmasıdır. Arkadan iş çevirme olarak da tanımlanan aldatma kavramı, evlilikte yaşandığında çiftlerin arasında ciddi problemlere neden olmaktadır.

Aldatma nedenleri konusunda net bir şey söylemek imkansızdır. Çünkü her ilişkide neden olarak öne sürülen pek çok duruma rastlamaktayız ama genellikle aldatma nedenleri daha doğrusu aldatma bahaneleri şöyle sıralanabilir:

 • İletişim kuramamak
 • Fiziksel ve duygusal anlamda ilişkinin zayıflaması
 • Çiftler arası uyumsuzluk
 • İstismar
 • Çiftlerin birbirlerini ihmal etmesi
 • Maddi hayata dair yaşanan sıkıntılar
 • Çiftler arasında saygı ve sevginin azalması

Bu sebepler çoğu aldatmanın nedeni olarak öne sürülmektedir. Peki aldatmanın ölçüsü nedir? Yani kişilerin başka birine karşı romantik şeyler hissetmesi, eşinden ziyade onu düşünmesi, hayallerini o kişiyle kurması gibi düşünce boyutunda kalan ve duygusal aldatma diye tanımladığımız durum aldatma sayılmalı mıdır?

Halil Özgen

Aile Danışmanı Halil Özgen
Halil Özgen Hakkındaki Yorumları Okuyun

50 yaşındaki Halil Özgen, 10.000’den fazla evlilik danışmanlığı tecrübesiyle aldatma sorununa oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Kendisi, Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi‘nde uzun yıllardır aile danışmanlığı alanında uzmanlaşmıştır.

Aldatma sorunuyla mücadele eden çiftler, Halil hocamızdan veya uzman psikolog ekibinden profesyonel destek alabilirler. Web sitemizdeki arama butonuna veya WhatsApp ikonuna tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Seanslarımız, Adana ve Mersin’de yüz yüze; İstanbul, İzmir ve Ankara gibi diğer şehirlerde online olarak sunulmaktadır. Online seans ücretimiz, 60 dakikalık görüşmeler için uygun bir fiyat olan 1000 TL’dir.

Halil hocamla iyi ki tanıştık. Evliliğimize yabancı bir kadın girmişti. Eşim Halil hocamızla konuştuktan sonra iyi yönde değişimler göstermeye başladı. Aldatmasının hayatımızdaki en büyük hata olduğunu kavradı. Halil hocamın evlilik seansları sayesinde hızlıca düzeldik. (A******* T*******)

Aldatma Nasıl İspat Edilir?

Aldatılan kişiyi, aldatıldığını anladığı anda özellikle de partnerinin inkar etmesi durumunda aldatmayı ispat etme çabasında görürüz. Aldatmayı ispat etmek kişileri hem kendi içinde hem de kanun önünde haklı çıkarmak adına girilen bir yoldur. Peki aldatma nasıl ispat edilir?

Öncelikle iletişim yöntemini kullanmalı, eşinize açıkça şüphelerinizi sormalısınız. Bizim toplumumuzda bu noktada başarı göstermiş ilişki çok azdır. Yani genellikle aldatan kişi itiraf etmez.

Aldatmanın, kanun önünde bir gerekçe olarak sunulabilmesi için bununla ilgili bilgi ve belgelere yani kanıtlara başvurmak zorundasınız. Ama bu kanıtlara ulaşmak oldukça zor olabilmektedir. Yani bir dedektif gibi iz sürmek, iletişim kanallarına ulaşmak gibi yöntemler çoğu zaman işe yarasa da bunların yasalara uygun olarak yapılması esastır. Yani sizin mahkemede bir ses kaydını sunabilmeniz için bu ses kaydının yasal yollarla alındığını ispatlamanız gerekmektedir.

Aldatma nasıl yakalanır? sorusunu sormadan önce kanuna uygun olan yöntemleri öğrenmenizde fayda var. Yoksa haklıyken haksız duruma düşmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Aldatma nasıl olur? Sorusunun tam karşılığını bilmeniz de süreci yönetmek adına önemli bir noktadır. Yani yaşadığınız şeyin aldatma olduğundan kesin emin olmadan aldatma nasıl yakalanır? Sürecine girmeniz yanlış olacaktır.

Sevgili Halil hocam, bu satırlar sizin için. Sizinle kısa bir dönemde görüşme fırsatım oldu. Bir hoca olarak kötü giden evliliğime dokunduğunuz ve farkındalığımı arttırdığınız için çok teşekkür ederim. Güzel günlerde görüşmek ümidi ile. İyi ki tanıdım sizi. Emekleriniz için teşekkür ederim. (L******* Ö*******)

Aldatmanın kişileri değişse de yöntemleri genelde aynıdır. Daha önce erkeklerin aldatması konusuna SEVEN ERKEK ALDATIR MI? Makalemizde değinmiştik. Peki, kadının aldatması? Bu konu genellikle toplum tarafından pek konuşulmayan bir konudur. Sanki yalnız erkekler aldatıyormuş gibi “aldatma “deyince akla sadece erkekler gelmektedir. Oysa kadınların aldatması özellikle de evli kadın aldatma konusu da çok yaygın bir problemdir.

Çevrimiçi araçların yaygınlaşması sosyal medyada aldatan kadın örneğine çok sık rastlamamıza neden olmaktadır. Eşinden başka biriyle sosyal medya platformları üzerinden konuşmak, sohbet etmek hatta daha da ileriye götürüp görüşmek sosyal medya aldatmasının adımlarını oluşturmaktadır. Her ne kadar görüşmedik sadece konuştuk diye masumlaştırılmaya çalışılsa da sosyal medyada aldatma da bir aldatma türüdür.

Son yıllarda yapılan araştırmalar göstermiştir ki aldatan evli kadınlar genellikle ilgisizlikten yakınıp sosyal medyada başkasından ilgi görme yanlışına düşmektedir. Ve çoğu zaman da bu durumu hakları olarak görmekte ve işlerin içinden çıkılmaz bir hale dönüşmesine neden olmaktadır. Yöntemi ne olursa olsun partnerin bilgisi dışında yapılan her eylem aldatma kabul edilir ve aldatmanın asla bir gerekçesi yoktur.

halilozgen02
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Evlilik alanında işini gerçekten çok iyi yapan hocadır, diyebilirim. Evlilikte eşinizle yaşadığınız sorunlarınızı gerçekten anlayan bir hoca. Seanslarında sizi evlilikte yaşadığınız ruhsal çöküntünüzden hızla uzaklaştırıyor. Halil Özgen hocamla mutlaka tanışma fırsatınız olsun. (A******* Ç*******)

Aldatan Kadın Belirtileri Nelerdir?

Bunu kadın olarak sınırlamaktansa aldatma belirtileri üzerine düşünmek yararlı olacaktır. Çünkü aldatan kadın belirtileri ve aldatan erkek belirtileri birbirine çok yakındır. Sonuçta ikinci bir dünya yaratılmıştır ve bu dünyanın sürdürülebilmesi için ilk başvurulan yöntem yalandır. Yani kocasını aldatan kadın, genelde çok sık yalan söylemektedir.

Aldatan kadın davranışları konusunda bir genelleme yapmak zor olsa da eşini aldatan kadın genelde açık vermektedir. Duygusal aldatma belirtileri ya da sanal aldatma belirtileri yani aldatan kadın belirtileri diye sayabileceğimiz birkaç madde vardır. Bunlar:

 • Aldatan kadınlar genelde hayatlarındaki erkeğe zaman ayırmakta zorlanır.
 • Sürekli telefonla ilgilenir.
 • Dikkati dağınıktır.
 • Size karşı ilgisi azalmıştır. Sizdeki değişikliklerin farkına varmaz.
 • Gizemli bir hale bürünür.
 • Az konuşur sürekli dalar.
 • Daha az tartışır. Sorunları konuşmak istemez.
 • Ev işlerini aksatır.
 • Sürekli arkadaşlarından ve onlarla planlarından bahseder.

Dogmatik tavırları var Halil hocanın. Sil baştan sorguya çekiyorsun kendini ve yolu kendi kendine buluyorsun. O sadece sizi gözlemliyor ve sonunda ışık tutuyor. Sonuç mu? Mutlu bir yuvam var. Birbirimizi artık anlayıp dinleyebiliyoruz. Hocamızı kesinlikle herkese öneriyoruz. (E******* C*******)

Elbette ki bunlar varsa kesin aldatma vardır demek doğru değildir. Ama bu belirtiler ilişkinizde bir şeylerin kötü gittiğinin habercisidir. Belki de bir destek alma vaktinin geldiğini gösteren işaretlerdir. Aldatan evli kadın davranışları da değişiklik göstermektedir. Kocasını aldatan kadın davranışları da genellemeyecek kadar çeşitlidir. Bu açıdan hüküm vermeden ya da paniğe kapılmadan önce iyice emin olmak gerekmektedir.

Kadının aldattığının belirtileri varsa ve bu durum sizi huzursuz etmeye başladıysa Adana Özel aile danışma Merkezi psikologlarından aile terapisi ya da eş terapisi talep etmeniz, süreci doğru yönetmenize yardımcı olacaktır. Çünkü bu şüpheler bile ilişkinin bir desteğe ihtiyacı olduğunun açık bir şekilde kanıtıdır.

Aldatan kadın vicdan azabı çeker mi? Bu da kişiye göre farklı cevapları olan bir sorudur. Ama danışanlarımdan yola çıkarsam ben bu konuda “Evet aldatan kadınların vicdan azabı çekme oranı oldukça yüksektir diyebilirim.

Aldatma Psikolojisi

Aldatma psikolojik ve fiziksel bir süreçtir. Aldatan kadın psikolojisi bizim gibi toplumlarda aslında çok yıpratıcıdır. Kadın olmak, anne olmak kişilere bir takım sorumluluklar yüklemektedir. Ve aldatan kadının bu sorumlulukları yerle bir ettiği düşünülür. Aldatan kadın toplumdan dışlanır, sürekli eleştirilir ve davranışları asla kabul görmez. Yani bu anlamda toplumun aldatan kadına bakışı ile aldatan erkeğe bakışı aynı değildir. Bu yüzden de aldatma sonrası pişmanlık, kadında daha çok görülmektedir.

Bir de aldatmayı sürekli hale getirmiş insanlar vardır. Bunlar sürekli aldatma hastalığı olarak tanımlanan psikolojik bir süreç yaşarlar ve toplumda böyle yaftalanırlar. Eşlerini aldatan kadınlar, genelde kısa süre içinde pişmanlık duymaya başlarlar.

Özellikle çocuğu olan kadınların aldatma sonrası kadın psikolojisi konusunda daha zorlandıkları görülür. Bu durum da akıllara aldatmak kişilik bozukluğu mudur? Sorusunu getirmektedir. Çünkü bu kadar çabuk pişman olan kadınların, kendilerini bu durumun içine sokmaları anlamlandırılmakta zorlanılabilir. Aldatmak, sebebi ne olursa olsun bir suçtur. Ama bunun için kişilik bozukluğu demek doğru olmayacaktır. Çünkü bu konuda kabul edilen bir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Hocamın seansları sayesinde evlilik hayatımı toparladım. Bence Halil hoca ve onun tecrübesi hakkında fazla söze gerek yok diye düşünüyorum. Benim hayatımda çok önemli olan sorunumu Halil hocam ile kolayca aştı. Evliliğimi toparladığı için kendisine çok teşekkür ederim. (B****** G******)

Aldatma Travması Nasıl Atlatılır?

Aldatma sonrası eğer aldatma itirafı gerçekleştiyse çiftlerin bu konuda diyalog kurmaları zor olabilmektedir. Özellikle aldatılanın erkek olduğu durumlarda mahalle baskısı ve geçmiş öğretiler devreye girer ve hem erkek hem de kadın için zorlu bir süreç başlar. Erkek bunu namus meselesi haline getirebilir ve istenmeyen sonuçlar yaşanabilir. Bu açıdan yapılması gereken en önemli şey, aldatma itirafı sonrası çiftlerin çift terapisi almalarıdır.

Böylelikle yaşanan olumsuz duygularla daha kolay baş edilebilir ve taraflar bu zor durumu en az zararla atlatır. Bir aile danışmanı olarak bana sıkça sorulan aldatan affedilir mi ya da aldatan kadın affedilir mi? Sorularına genel bir cevap vermek imkansızdır. Böylesi bir durumda tek karar size ait olmalıdır. Ve alacağınız kararın sizde pişmanlık uyandırmaması için sağlıklı düşünülerek alınması gerekir.

Aldatılan koca, kendi kişiliğine, inandıklarına ve iç huzuruna en uygun kararı vermelidir. Eğer kadın aldatma sonrası pişmanlık hissediyorsa erkek affedip evliliğin devamını talep edebilir. Ya da hiçbir şekilde devam etmesini istemez ve evliliğin sonlandırılması kararını alabilir. Bu açıdan kimse sizi aldığınız kararla ilgili sorgulayamaz ve yargılayamaz. Bu sizin hayatınızdır ve her hayatın dinamiği farklıdır.

Aldatmanın affedilmesi konusunda toplumsal bir önyargı vardır. Aynı şekilde toplumun ve kişilerin duygusal aldatma affedilir mi sorusuna verdikleri cevap daha farklılaşmaktadır. İşte bu önyargılar kişilerin yanlış yollara sapmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden aldatma itirafı olan ilişkilerde taraflar muhakkak bir terapi desteği almalıdır.

Yorumları okudum, internet sayfasını inceledim. Evlilik okulu kurucusu. Bize ışık tutsa tutsa bu hoca ışık tutar, diyerek ilk randevuyu aldım. Yöntemi tavrı öyle profesyonelce ki. Seanstan çıktığımızda eşler birbirini nasıl dinler ve sorunlar nasıl ifade edilir, onun sayesinde öğrendik. (E******* D*******)

Terapiler sayesinde hem süreci daha doğru yönetebilecek hem de aldatma psikolojisi nasıl atlatılır? Ya da aldatma acısı nasıl geçer sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Aldatan kadın, aldatan erkek hangi sorunu yaşarsanız yaşayın ortada çözülmesi gereken bir problem vardır. Ve bu problemin çözümünde destek almak çiftlerin alacağı en doğru karardır.

Halil Özgen hocamız, uzun yıllardır. dünya genelinde ve Türkiye’de çiftlere online destek sunuyor.

Halil Özgen hocamızın liderliğindeki uzman psikolog ekibi, çeşitli şehirlerde hizmet vermektedir: Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep’te yüz yüze veya online psikolog desteği alabilirsiniz.

Adana Psikolog ekibimiz, Medikal Park Hastanesi’nin hemen üstünde yer alır. Mersin Psikolog ekibimiz Yenişehir’de, 2. Çevre Yolu üzerinde konumlanmıştır. Osmaniye Psikolog hizmetlerimiz, Masal Park’ın karşısında bulunur. Kahramanmaraş Psikolog ekibimiz, Binevler Caddesi’nde faaliyet gösterir. Gaziantep Psikolog ekibimiz ise İbrahimli bölgesinde hizmet vermektedir.

Halil Özgen ve uzman psikolog ekibiyle görüşmek için web sitemizi ziyaret edin. Arama butonu, 05317847650 numarası veya WhatsApp üzerinden bilgi alın veya Online randevu için tıklayın.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


  error: Content is protected !!