Aile Terapisi ile Evliliklerinizdeki Problemleri Çözün

Aile Terapisi Nedir?

Aile terapisi, anne, baba ve çocuk gibi bireyler arasındaki ilişkinin ele alınıp çalışıldığı psikoterapi dalıdır. Bireylerin, bu noktada rolleri çerçevesinde diğerleri ile kurdukları ilişki, zaman zaman zorlu bir hal alabilir. Bu durumda uzman psikolog yardımı sayesinde profesyonel destek alarak sorunların çözümlenmesi sağlanabilir. Evlilik, çocuk, ergen problemleri ve cinsel sorunlar bu kapsamda değerlendirilen konulardır.

Bu alanda yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak isterseniz aile terapisi, anne, baba ve çocuk gibi bireyler arasındaki ilişkinin ele alınıp çalışıldığı en uygun psikoterapi dalıdır. Aile içinde yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak isterseniz merkezi Adana olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde aktif çalışan meslek hayatı boyunca 15.000’den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız ve uzman psikolog ekibi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Aile Terapisine Ne Zaman Gidilmeli?

Her ailede sorunlar olur ve her insan zaman zaman çeşitli sıkıntıların içerisinde bulur kendini. Burada önemli olan sorunlar daha karmaşık ve çözülemez hale gelmeden aile terapisi desteği almak ve sorunu ortadan kaldırmaktır. Çeşitli aile içi iletişim problemleri ya da travma, yas ve benzeri sonrası yaşanan duygu durum sorunları gibi hallerde, aileyi oluşturan bireyler kendilerini ne zaman mutsuz hissetmeye başlamışsa ve bunu atlatamamışsa o zaman geç kalmadan profesyonel destek alması şarttır.

Aile içinde yaşanan sorunların çözümünde geç kalmamak önemlidir. Bu yüzden sorunlarınızı fark ettiğinizde, uzmanlardan yardım almak için doğru zaman olduğunu bilmelisiniz. Peki, hangi durumlarda aile terapisti desteğine başvurmak gerekiyor? Çiftler arasındaki zorlu durumlar ve çatışmalar, ebeveynler ile çocuklar arasındaki sıkıntılı haller, kardeşler arasında yaşanan sıkıntılar ve benzeri anlaşmazlıklar için yılların birikimine sahip Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibine başvurabilirsiniz.

Aile Terapisti Yorumları

Aile Danışmanı Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde uzun yıllardır aile danışmanı olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız aile içi sorunlarla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan kişilere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Ailede yaşanılan sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde YÜZ YÜZE veya dünyanın her yerinden ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Aile Terapisi İşe Yarıyor mu?

Uzman psikologlar olaylara farklı açıdan bakmayı, empati yapabilmeyi ve çözüm odaklı olabilmeyi sağladığından oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sayede çiftlerin sorunlarını aşması kolaylaşırken, çocuklarla yaşanan sorunlarda da son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Günümüzde hem psikolojik danışmanlık alanların artışı, hem de çok sayıda başarılı örneğin olması, terapilerin etkinliğini ortaya koyuyor. Unutmayın, aile terapisi ile yaşamınızı mutsuz kılan sorunların derinine inerek onları ortadan kaldırabilirsiniz. Eşiniz ya da çocuklarınız ile yaşadığınız her türlü sorun bu profesyonel danışmanlık hizmeti kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir.

Aile Terapisi Boşanmayı Engeller mi?

Aileler arasında küçük ya da büyük anlaşmazlıklar, sorunlar ve sıkıntılar boşanma fikrini ortaya çıkarabilir. Ancak bugün biliyoruz ki ailelerin yaşadığı bu tür sorunlar çoğunlukla empati yapamama, iletişim problemi ve benzeri sebeplerle ortaya çıkar. Dolayısıyla da bu sorunların çözümlenmesi ve çiftlerin eski uyum ve uzlaşı içerisine girmesi mümkün olmaktadır. Burada önemli olan uzman psikolog desteği ve sunacağı terapinin niteliğidir. Aslında aile ve evlilik terapisi desteği almadan boşanma yoluna gitmek, büyük hata ve kayıptır.

Bugün merkezi Adana ilinde bulunan ve Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde de hizmet veren Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibi ile görüşen çiftlerin çok büyük oranda boşanmaktan vazgeçtiği görülüyor. Bu umut verici tablo terapilere olan ilgiyi de artırmaktadır. Kısacası partnerinizle sorun yaşıyor, fakat ayrılmak da istemiyorsanız, hemen aile terapisti desteğine başvurmalısınız.

halilozgen04
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Aile Terapileri Nasıl Uygulanır?

Aile terapileri denilince sadece psikolojik sorunları olan bireylerin ele alındığı akla gelmemelidir. Bu uygulama, genelde ailenin evdeki dinamiklerine ve ilişkilerine odaklanır. Bireylerin birbirine saygı duyarak birbirini dinlemeye teşvik edilmesi gerekir. Sorunların çözümünde aile bireylerin sorumluluk alınması noktasında gönüllü olmasını bekleriz.

Aileyi oluşturan bireyler birbirlerini anlamak adına azami çaba göstermelidir. Farkındalıklarının artırılması, sorunlarla baş etme gücünün elde edilmesi aile ve evlilik terapisi sürecinin parçasıdır. Aile terapisti ise bu süreci yöneten, yönlendiren ve uyumlu sonuca ulaştıran kişi olacaktır. Profesyonelce yönetilmesi gereken bu yöntemle, çok sayıda aile sorunlarından kurtarabilir.

Aile Terapisi Fiyatları Ne Kadar?

Aileyi oluşturan bireylerin sorunları farklı nitelikte olduğundan farklı aile terapisi fiyatları gündeme gelir. Ancak terapi seansları standart şekilde ücretlendirilmekte, seans sayısı ise farklılık göstermektedir. Aile danışmanlığı merkezi bünyesindeki seans sayısının ancak uzmanınıza sorununuzun ortalama kaç seans sürebileceğini sorarak öğrenebilirsiniz. Bazı durumlar için yaklaşık seans sayısı belirtmek mümkün olabilir. Genelde ortalama seans sayısının 10 ile 20 arasında değişebildiği biliniyor olsa da Halil Özgen hocamızın tecrübelerini de düşünerek ortalama 4-6 seans içinde olumlu yönde toparlanmalar olmaktadır.

Seans ücretleri ise genelde 750 TL – 2000 TL aralığında ücretlendiriliyor. Ancak Halil Özgen hocamız aile terapisi ücretleri olarak en düşük fiyatları uygun görmüştür. Detaylı ve net aile terapisi fiyatları öğrenmek isterseniz ise ekibimizdeki uzman psikologlar ile görüşmeniz gerekir. Halil Özgen hocamızda bu alanda ulaşıp görüşebileceğiniz profesyonellerden biridir ve sadece telefon kadar uzağınızdadır.

Aile Terapisine Gidenler

Aile terapisti, kişinin evinde söz konusu olan ve çözülmez sanılan pek çok iletişimsel sorunu ele alarak çözümü konusunda yardımcı olabilir. Bu sayede evde huzur ve mutluluk ortamı yeniden sağlanabilir, boşanma aşamasına gelen çiftler barışabilir. Günümüzde aile terapisti desteği alanlar kişilerin partneri ile sorun yaşayanlar, evlilik sorunları olanlar, boşanma durumunda olanlar olduğunu görürüz.

Ayrıca çocuk ve ergen sorunlarına sahip olanlar, yeme bozukluğu ya da madde bağımlılığı gibi sorunlara sahip kişilerde bu listeye eklenebilir. Bu listeyi çok daha uzatmak mümkün. Aile psikoloğu tüm bu sorunlarda, sorunun kaosa dönüşmesini engelleme fonksiyonuna sahip olmaktadır. Önemli olan ilk adımı atarak evlilik ve aile terapisi hakkında detaylı bilgi almak ve ilk seansa katılmaktır.

Aile Terapisine Tek Gidilir mi?

Seanslara anne, baba, eş ya da çocuklarla gitmek gerekmiyor. Bu durumlarda genellikle terapistin önerileri dikkate alınmalıdır. Öncelikle ilk seansa tek başınıza gelerek hocamızla görüşebilirsiniz. Ardından ise eğer gerekli görülürse anne, baba, eş olarak ya da çocuğunuz ile gelmeniz istenebilir. Bu da elbette aile terapisti ile birebir görüşmeniz gereken konulardan biridir. Hocamız ile yapacağınız tek görüşme seansı sonrası mevcut probleminizin hızla ve güvenle sonuca ermesi için hocamızdan almış olduğunuz tavsiyeleri ve ödevleri yapabilirsiniz. Bu yüzden de açıkça söyleyebiliriz ki, sorunlarınızın çözümünde seanslara güvenle tek başınıza gidebilirsiniz.

Aile Terapisine Gidenlerin Yorumları

Aile terapisi hakkında bilgisi olmayanların bu yönde önyargıları ya da korkuları olabiliyor. Oysa tam tersi korkulacak bir durum olmadığı gibi, kendinizi rahat hissedeceğiniz, sorunlarınızın özüne inerek çözüme ulaşacağınız süreçten söz ediyoruz. Aile terapisi merkezi bünyemizde psikolojik destek alanların yorumları ortaya koyuyor ki, doğru iletişim ve farkındalık ile hemen hemen tüm sorunlar çözümlenebilir ve ailenin huzuru sağlanabilir. Hem çift sorunlarında hem de ebeveyn problemlerinde bu durum çokça örnekleniyor, iyi ilişkiler yeniden sağlanabiliyor.

En İyi Aile Terapisti

En iyi aile terapisti, aslında hem iyi eğitime sahip olan hem de tecrübeli olan profesyonel kişilerdir. Bunun yanı sıra iyi iletişim becerisi de önem taşıyor. Aile Danışmanı Halil Özgen ve uzman psikolog ekibi yılların vermiş olduğu tecrübe ile tüm bu aranan şartları sağlıyor ve olumlu geri dönüşler ile de dikkatleri çekiyor. Burada sizler açısından en önemli olan unsurun aile terapisi fiyatları olduğunu biliyoruz. Ancak Halil hocamızın isteği ile makul olacak şekilde belirlenen uygun seans ücretlerimiz ile gerçekleştirilen her seans, hem hakkaniyetli olmaktadır, hem de kişileri huzuruna kavuşturmaktadır.

Online Aile Terapisi

Dilerseniz Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden online aile terapisi desteği alarak, uzakta da olsanız eşinizle ya da çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Online aile terapisi ücretleri 600 TL olup Halil Özgen hocamız ile görüşmek ve detaylı bilgi almak için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız ailenizde yaşadığınız sorun hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz.

Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, yaşamınızı güzelleştirin. Bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Artık sende HAK ETTİĞİN MUTLULUĞU YAŞAMAK için destek almayı sakın unutma.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.


    error: Content is protected !!