Aile Terapisi ile Evliliklerinizdeki Problemleri Çözün

Aile Terapisi Nedir?

Aile terapisi, anne, baba ve çocuk gibi bireyler arasındaki ilişkinin ele alınıp çalışıldığı psikoterapi dalıdır. Bireylerin, bu noktada rolleri çerçevesinde diğerleri ile kurdukları ilişki, zaman zaman zorlu bir hal alabilir. Bu durumda psikolog yardımı sayesinde profesyonel destek alarak sorunların çözümlenmesi sağlanabilir. Evlilik terapisi, çocuk ve ergen pedagojisi ve cinsel sorunlar bu kapsamda değerlendirilen konulardır. Bu alanda yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak isterseniz merkezi Adana olmak üzere Aile terapisi, anne, baba ve çocuk gibi bireyler arasındaki ilişkinin ele alınıp çalışıldığı psikoterapi dalıdır. Bireylerin, bu noktada rolleri çerçevesinde diğerleri ile kurdukları ilişki, zaman zaman zorlu bir hal alabilir. Bu durumda psikolog yardımı sayesinde profesyonel destek alarak sorunların çözümlenmesi sağlanabilir. Evlilik terapisi, çocuk ve ergen pedagojisi ve cinsel sorunlar bu kapsamda değerlendirilen konulardır. Bu alanda yaşadığınız sorunlara çözüm bulmak isterseniz merkezi Adana olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde aktif çalışan aile terapisti Halil Özgen hocamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. illerinde aktif çalışan aile terapisti Halil Özgen hocamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

halil-özgen
Halil Özgen
Aile ve Evlilik Danışmanı

Aile Terapisine Ne Zaman Gidilmeli?

Her evlilikte sorunlar olur ve her insan zaman zaman çeşitli sıkıntıların içerisinde bulur kendini. Burada önemli olan sorunlar daha karmaşık ve çözülemez hale gelmeden aile ve çift terapisi desteği almak ve sorunu ortadan kaldırmaktır. Çeşitli iletişim problemleri ya da travma, yas ve benzeri sonrası yaşanan duygu durum sorunları gibi hallerde, kişi ne zaman kendini mutsuz hissetmeye başlamışsa ve bunu atlatamamışsa o zaman geç kalmadan profesyonel evlilik psikoloğu ile görüşerek destek alması şarttır. Evlilikte yaşanan sorunların çözümünde geç kalmamak önemlidir. Bu yüzden sorunlarınızı fark ettiğinizde, profesyonel yardım almak için doğru zaman olduğunu bilmelisiniz.

Peki, hangi durumlarda aile ve evlilik terapisi desteğine başvurmak gerekiyor? Çiftler arasındaki zorlu durumlar ve çatışmalar, ebeveynler ile çocuklar arasındaki sıkıntılı haller, kardeşler arasında yaşanan sıkıntılar ve benzeri anlaşmazlıklar, Halil Özgen hocaya başvurmak için geçerli sebep olacaktır.

Aile Terapisti Yorumları

Aile terapisi için ilk yapmanız gereken şey iyi bir aile danışmanı bulmanızdır. Sitemizdeki yorumları inceleyerek benim hakkında danışanların yorumlarını okuyabilirsiniz. Kendinize yakın hissederseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Aile Terapisi İşe Yarıyor mu?

Evlilik ve aile terapisi olaylara farklı açıdan bakmayı, empati yapabilmeyi ve çözüm odaklı olabilmeyi sağladığından oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sayede çiftlerin sorunlarını aşması kolaylaşırken, çocuklarla yaşanan sorunlarda da son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Günümüzde hem psikolojik danışmanlık alanların artışı, hem de çok sayıda başarılı örneğin olması, terapilerin etkinliğini ortaya koyuyor. Unutmayın, aile terapisi ile yaşamınızı mutsuz kılan sorunların derinine inerek onları ortadan kaldırabilirsiniz. Eşiniz ya da çocuklarınız ile yaşadığınız her türlü sorun bu profesyonel danışmanlık hizmeti kapsamı içerisinde değerlendirilmektedir.

Aile Terapisi Boşanmayı Engeller mi?

Aileler arasında küçük ya da büyük anlaşmazlıklar, sorunlar ve sıkıntılar boşanma fikrini ortaya çıkarabilir. Ancak bugün biliyoruz ki ailelerin yaşadığı bu tür sorunlar çoğunlukla empati yapamama, iletişim problemi ve benzeri sebeplerle ortaya çıkar. Dolayısıyla da bu sorunların çözümlenmesi ve çiftlerin eski uyum ve uzlaşı içerisine girmesi mümkün olmaktadır. Burada önemli olan uzman psikolog desteği ve sunacağı terapinin niteliğidir. Aslında aile ve evlilik terapisi desteği almadan boşanma yoluna gitmek, büyük hata ve kayıptır.
Bugün merkezi Adana ilinde bulunan ve Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde de hizmet veren aile terapisti Halil Özgen hoca ile görüşen çiftlerin çok büyük oranda boşanmaktan vazgeçtiği görülüyor. Bu umut verici tablo terapilere olan ilgiyi de artırmaktadır. Kısacası partnerinizle sorun yaşıyor, fakat ayrılmak da istemiyorsanız, hemen uzman psikolog desteğine başvurmalısınız.

Aile Terapileri Nasıl Uygulanır?

Aile terapileri denilince sadece psikolojik hastalık tanısı almış bireylerin ele alındığı akla gelmemelidir. Bu uygulama, genelde kişinin evdeki dinamiklerine ve ilişkilerine odaklanır. Bireylerin birbirine saygı duyarak birbirini dinlemeye teşvik edilmesi gerekir. Sorunların çözümünde evli bireylerin sorumluluk alınması noktasında gönüllü olmasını bekleriz. Çiftler birbirlerini anlamak adına azami çaba göstermelidir. Farkındalıklarının artırılması, sorunlarla baş etme gücünün elde edilmesi aile ve evlilik terapisi sürecinin parçasıdır. Aile terapisti ise bu süreci yöneten, yönlendiren ve uyumlu sonuca ulaştıran kişi olacaktır. Profesyonelce yönetilmesi gereken bu yöntemle, çok sayıda evli çift sorunlarından kurtarabilir.

Aile Terapisi Fiyatları Ne Kadar?

Evlilikte her sorun farklı nitelikte olduğundan farklı aile terapisi fiyatları gündeme gelir. Ancak terapi seansları standart şekilde ücretlendirilmekte, seans sayısı ise farklılık göstermektedir. Aile terapi merkezi bünyesindeki seans sayısının 10 ile 20 arasında değişebildiği biliniyor. Seans ücretleri ise genelde 300 TL – 650 TL aralığında ücretlendiriliyor. Ancak Halil Özgen hocamız aile terapisi ücretleri olarak en düşük fiyat olan 250 TL olarak belirlemiştir. Seans sayısını ise hocamızın tecrübelerini de düşünerek ortalama 4-6 seans olarak belirleyebiliriz. Ancak uzmanınıza sorununuzun ortalama kaç seans sürebileceğini sorabilirsiniz.
Bazı durumlar için yaklaşık seans sayısı belirtmek mümkün olabilir. Çift aile terapisi fiyatları bu doğrultuda belirlenmektedir. Detaylı ve net aile terapisi ücretleri öğrenmek isterseniz ise uzman psikologlar ile görüşmeniz gerekir. Halil Özgen Psikolojik danışmanlık hizmeti ile bu alanda ulaşıp görüşebileceğiniz profesyonellerden biridir ve sadece telefon kadar uzağınızdadır.

Aile Terapisine Gidenler

Aile terapisti, kişinin evinde söz konusu olan ve çözülmez sanılan pek çok iletişimsel sorunu ele alarak çözümü konusunda yardımcı olabilir. Bu sayede evde huzur ve mutluluk ortamı yeniden sağlanabilir, boşanma aşamasına gelen çiftler barışabilir. Günümüzde evlilik danışmanı desteği alanlar kişilerin partneri ile sorun yaşayanlar, evlilik sorunları olanlar, boşanma durumunda olanlar olduğunu görürüz. Ayrıca çocuk ve ergen sorunlarına sahip olanlar, yeme bozukluğu ya da madde bağımlılığı gibi sorunlara sahip kişilerde bu listeye eklenebilir. Bu listeyi çok daha uzatmak mümkün. Aile psikoloğu tüm bu sorunlarda, sorunun kaosa dönüşmesini engelleme fonksiyonuna sahip olmaktadır. Önemli olan ilk adımı atarak evlilik ve aile terapisi hakkında detaylı bilgi almak ve ilk seansa katılmaktır.

Aile Terapisine Tek Gidilir mi?

Seanslara çift ya da çocuklarla gitmek gerekmiyor. Bu durumlarda genellikle terapistin önerileri dikkate alınmalıdır. Öncelikle tek başınıza gelerek görüşebilir ve seans gerçekleştirebilirsiniz. Ardından ise eğer gerekli görülürse çift olarak ya da çocuğunuz ile gelmeniz istenebilir. Bu da elbette aile terapisti ile birebir görüşmeniz gereken konulardan biridir. Hocamız ile yapacağınız görüşme sonrası seansların niteliğini farklılaştırabilir, mevcut probleminizin hızla ve güvenle sonuca ermesi için gerekeni yapabilirsiniz. Bu yüzden de açıkça söyleyebiliriz ki, seanslara güvenle tek başınıza gidebilirsiniz.

Aile Terapisine Gidenlerin Yorumları

Aile terapisi hakkında bilgisi olmayanların bu yönde önyargıları ya da korkuları olabiliyor. Oysa tam tersi korkulacak bir durum olmadığı gibi, kendinizi rahat hissedeceğiniz, sorunlarınızın özüne inerek çözüme ulaşacağınız süreçten söz ediyoruz. Aile terapi merkezi bünyemizde evlilik danışmanlığı hizmeti alanların yorumları ortaya koyuyor ki, doğru iletişim ve farkındalık ile hemen hemen tüm sorunlar çözümlenebilir ve ev huzuru sağlanabilir. Hem çift sorunlarında hem de ebeveyn problemlerinde bu durum çokça örnekleniyor, iyi ilişkiler yeniden sağlanabiliyor.

En İyi Aile Terapisti

En iyi aile terapisti, aslında hem iyi eğitime sahip olan hem de tecrübeli olandır. Bunun yanı sıra iyi iletişim becerisi de önem taşıyor. Halil Özgen, aile ve çift terapisi olarak tüm bu aranan şartları sağlıyor ve olumlu geri dönüşler ile de dikkatleri çekiyor. Burada sizler açısından en önemli olan unsurun aile terapisi fiyatları olduğunu biliyoruz. Ancak makul olacak şekilde uygun ücretler ile gerçekleştirilen her seans, hem hakkaniyetli olmaktadır, hem de kişileri huzuruna kavuşturmaktadır.

Online Aile Terapisi

Dilerseniz aile terapisi online destek alarak, uzakta da olsanız eşinizle ya da çocuğunuzla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Halil Özgen hocamız ile görüşmek, detaylı bilgi almak ve online aile terapisi ücretleri için ekranın altındaki telefon veya whatsapp butonlarını kullanarak iletişime geçmeniz yeterlidir. Asistanımız evlilikte yaşadığınız sorun hakkında sizi hocamız ile görüştürecek ve ön görüşme yapma imkanına sahip olabileceksiniz. Yaşadığınız sorunların adeta kartopu gibi büyümesine izin vermeyin, yaşamınızı güzelleştirin. Bunun için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Artık sende HAK ETTİĞİN MUTLULUĞU YAŞAMAK için destek almayı sakın unutma.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.    error: Content is protected !!