Çocuk Psikolog Yardımıyla Çocuğunuzun Sorunlarına Doğru Yaklaşımlar

Çocuk Psikolog Nedir?

Çocukların psikolojisini bilen ve ona uygun yöntemleri uygulayan kişiye çocuk psikolog denir. Daha geniş anlamıyla çocuk psikoloğu 0-18 yaş arası çocukların ruhsal ve duygusal gelişimini izleyen ve bu alanlardaki sorunların çözümünde yardımcı olan uzmanlardır. Çocuk psikologları, bu yaş aralığındaki çocukların bireysel, sosyal ve psikolojik olarak dengeli gelişmesine yardımcı olup herhangi bir problem durumunda doğru yaklaşımları bilen kişilerdir.

halil-özgen
Halil Özgen
Aile ve Evlilik Danışmanı

Halil Özgen hocamız 25 yıllık çalışma ve akademik hayatında birlikte olduğu uzman psikolog ekibiyle çocukların yaşadıkları sorunların çözümleri konusunda uzun yıllardır çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla merkezi Adana olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde aktif danışmanlık hizmetleri vermektedir. Anne ve babalara çocuk gelişiminde yaşanılan sorunların ortadan kalkması adına problem çözme teknikleri öğretmektedir.

Hocamız yurt genelinde yapmış olduğu seminerlerde çocuk eğitiminde doğru bilinen yanlışları düzeltme amacıyla anne babalara bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri vermektedir. Özellikle gelişim döneminde anne ve baba tarafından duygusal bütünlüğü bozulan çocuklarda meydana gelen çocukluk yarasının kişilik gelişimini olumsuz yönde etkileyerek ergenlik sorununa yol açtığı ve gelecekte ise kişilik bozukluğuna sebep olduğu konusunda dikkatleri toplamaya çalışmaktadır.

Çocuk Psikoloğu Yorumları

Çocuğun pedagojik ve psikolojik sorunları için ilk yapmanız gereken şey iyi çocuk psikoloğu bulmanızdır. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen ve ekibi hakkındaki yorumları okuyabilirsiniz. Kendinize yakın hissederseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz

Çocuk Psikolojisi Hakkında Her Şey

Çocuk psikolojisi, merkezine çocukları alan ve ebeveynleri de sürece dahil eden psikoloji bilim dalıdır. Bu disiplin içinde pek çok farklı alan vardır ama hepsinin ortak amacı, çocuğun yararını üstün tutmaktır. Çocuk psikolojisi, çocuğun bedensel ve sosyal olarak sağlıklı hale gelebilmesi ve bu iyilik durumunun kalıcı olabilmesi için belli bilimsel teknikleri kullanır.

Çocuklarda görülen hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı, korku ve kaygı problemleri, karşı gelme ve inatçılık, tuvalet alışkanlığı ve alt ıslatma problemleri, tik, tırnak yeme, yalan söyleme, öfke sorunu, kardeş kıskançlığı, saç yolma, öğrenme güçlüğü, konuşma güçlüğü gibi konular önemlidir. Bizler, ebeveynlere çocuğun bu sorunlarının çözümünde ne türden hatalar yaptığı, yapılan yanlış davranışın nasıl düzeltilmesi gerektiği ve doğru davranışın neler olabileceği konusunda bilgilendirici danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Çocuk Psikoloğu ne iş yapar?

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi olarak uzman çocuk psikologlarımız aracılığıyla çocukların ve ailelerin yaşantısını daha iyiye götürmeyi hedeflemekteyiz. Bu anlamda yaptığımız çalışmalarla merkezimize gelen her çocuğun yaşam becerilerine destek olmaktayız. Bununla birlikte hocamız ve tecrübeli ekibi ile Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerindeki psikolojik danışmanlık merkezlerinde de aktif danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Çocukların gelişim süreçleri, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişim şeklinde ayrılmaktadır. Çocukların sağlıklı bireyler olarak topluma karışabilmesi için bu alanların her birinin sağlıklı gelişmesi gerekmektedir. Buna karşın bu sac ayağının herhangi birinde sorun yaşanırsa işte o noktada devreye psikolog ekibimiz dahil oluyor. Bizler sorunun çözümünde gerekli desteği verip hem çocuğun hem de etkileşimde bulunduğu bireylerin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda merkezimize danışan her çocuğa özel programlar yapıp geçirdikleri zor süreci en az zararla atlatmalarını sağlıyoruz.

Çocuk Psikolojisi Konusunda Uzmanlarımız

Merkezimizdeki çocuk psikolojisi uzmanlarımız, Halil hocamız eşliğinde çocuklar üzerinde yapılan çalışmaları yakından takip eden ve kendini sürekli geliştiren profesyonellerdir. Önceliğe çocuğu koyan bu uzmanlar, çocuk psikolojisi konusunda tüm hassasiyetlerin farkında hizmet vermektedir. Güler yüzlü ve alanına hakim olan çocuk psikoloğu sayesinde gönül rahatlığıyla merkezimize gelen her aileye hak ettiği sağlıklı yaşamı sunmaya gayret ediyoruz.

Merkezimiz aynı zamanda okul dönemi çocuklara ve ergenlere eğitim danışmanlığı hizmeti ile de çocuğun akademik başarısının artırılması için çocuğa ve aileye gerekli desteği veren kurumdur. Dolayısıyla “çocuğum tembel” yakınmasının “çocuğum artık sorumluluklarını biliyor “övünmesine dönüşmesine yardımcı oluyoruz. Gerektiğinde tıbbi destek için sizi doğru kurumlara yönlendirerek çocuğunuzun fiziksel ve ruhsal sağlık sorunlarını çözmenize yardımcı oluyoruz.

Çocuğun ahlak ve vicdan mekanizmasının oluşmasında anne ve babanın farkında olmadan yapmış olduğu hatalar ve bunun sonucunda bilinçaltında meydana gelen travmalar önemlidir. Anne ve babalar tarafından görünmeyen bu bilinçaltı süreçlerinin çocuğun geleceklerini nasıl kontrol altına aldığı, kişilik gelişimlerini nasıl olumsuz yönde etkilediğini biliyoruz. Okulda pasif, sorumsuz, tembel, ergenlikte istenmeyen yalnız bir çocuk haline geldikleri bu olumsuzluklar danışmanlık süreçlerinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Çocuğumu Hangi Uzmana Götürmeliyim?

Çocuğunuzu götüreceğiniz uzman, çocuğunuzun yaşadığı soruna göre değişmektedir. Çocuğunuz altını ıslatıyorsa, hiperaktivite sorunu ya da travma sonrası stres bozukluğu varsa götüreceğiniz kişi, çocuk psikolojisinden anlayan bir isim olmalıdır. Çocuğunuzun sorunu, psikoloji kaynaklı değilse o zaman çocuk pedagogu bir seçenek olmalıdır.

Çocuğun duygusal bütünlüğünü esas alan bu çocuk ve ergen danışmanlığı hizmetleri ile empati kurma becerileri olan bilinçli anne ve babalar oluşturma gayretimiz Halil Özgen hocamız liderliğinde uzun yıllardır devam etmektedir. Çocuğunuzla ilgili sorunlarla mücadele edemediğinizi, çocuğunuzun daha verimli ve mutlu olması için psikolojik destek almanın gerekli olduğunu düşünüyorsanız; çocuk psikoloğu uzmanlarımızla her zaman yardıma hazırız.

Çocuk Psikoloğu mu Pedagog mu?

Çocuk psikoloğu ile çocuk pedagogu ayrımında önemli olan iki disiplinin de hakim olduğu yeterlilikleri bilmektir. Çocuk pedagogu, sanıldığının aksine çocuk psikoloğu değildir. Aynı zamanda da çocuk psikolojisi üzerinde bir yeterliliğe sahip değildir. Onun alanı eğitimdir ve psikolojiyi sadece eğitim bağlamında kullanabilir.

Çocuk psikoloğu ise psikoloji eğitiminden sonra master programıyla çocuk psikolojisi alanında eğitim alan donanımlı kişilerdir. Sonuçta çocukların psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarında götürmeniz gereken adres, çocuk psikoloğu olmalıdır.

Pedagog ile Çocuk Psikoloğu Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Pedagog çocuk psikolojisi konusunda ağırlıklı bir eğitime sahip değilken çocuk psikoloğu daha donanımlı bireylerdir.
 • Çocuk pedagogları sadece çocuğun eğitimi konusunda destek verebilirken çocuk psikoloğu eğitim de dahil olmak üzere pek çok sorunda çocuğa ve aileye destek olabilmektedir.
 • Çocuk psikologları üniversite eğitiminin üstüne master yapmış olmalıdır. Pedagogların master zorunluluğu yoktur.
 • Pedagoglar psikolog sayılmazken çocuk psikologları pedagogun görev ve işlemlerini yürütebilir.
 • Her ikisinin de gözleri çocuklar üzerine çevrilidir.

Çocuk Psikolojisi Randevusu Nasıl Alınır?

Psikolojik sorun yaşayan çocuğunuz için hızlı adımlar atmanız önemlidir. Çünkü çocuklarımız değerlidir ve onların değerlerini korumak bizim en önemli görevimizdir. Bu değerlerden biri de onları psikolojik olarak hayata hazırlamaktır. Ve bunun için yapmanız gereken ilk şey de başta Halil hocamız olmak üzere merkezimizdeki çocuk psikologlarından randevu almanızdır. Çocuğunuzun sorunları için randevu almak isterseniz web sitemizdeki telefonlardan bizi arayabilir ya da whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk Psikolog ücretleri ne kadar?

Çocuk psikolog ücretleri konusunda en uygun fiyatlı danışmanlık hizmetini sunmaktayız. Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezimiz, verdiğimiz hizmetin kalitesine göre oldukça uygun fiyatlı psikolog hizmetimizle fark oluşturmaktadır. Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde yaşıyorsanız ve psikolog arayışındaysanız en doğru adres, biziz. Farkımızı danışan memnuniyetlerimizde görecek, siz de memnun danışanlar kadromuza dahil olacaksınız.

En iyi çocuk psikolog tavsiyesi

En iyi çocuk psikolog tavsiyesi listelerinde baş sırada yer alan Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi psikolog ekibi olarak, danışanlarımızın memnuniyetleri sayesinde bu payeye ulaşan bir kurumuz. Çocuklarınızın sağlığını en az sizin kadar önemseyen profesyonel ekiple özverili hizmet sunmaktayız.

Ekibimiz başta Halil Özgen olmak üzere alanına hakim, yeniliklere açık ve psikoloji bilim etiğine uygun hareket eden oldukça güçlü bir ekiptir. Çocukların ve ailelerin hassasiyetlerine karşı özenli, güler yüzlü ve kendinizi yanında rahat hissedeceğiniz uzman kadrosuyla hizmet veren Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi, tanıdıklarınıza çocuk psikoloğu tavsiye edebileceğiniz danışma merkezidir.

Siz de çocuğum değerli ve çocuğumun psikolojisi önemli diyorsanız bizimle iletişime geçin. Ruh sağlığı yerinde çocuklarla birlikte sağlıklı geleceğe adım atalım. Hem siz kazanın hem de toplum kazansın.

Çocuk Psikolojisi Konuları

 • Hiperaktivite ve Dikkat Dağınıklığı (DEHB)
 • Özgül Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)
 • Tuvalet Alışkanlığı
 • Alt Islatma Problemleri
 • Anne ve baba bağımlılığı
 • Anne ve baba ayrılığı
 • Tırnak yeme, parmak emme ve Tik
 • Yeme bozukluğu
 • Gece korkusu ve gece terörü
 • Kardeş Kıskançlığı
 • Fobi ve Korkular
 • Çalma Hastalığı (Kleptomani)
 • Öfke Nöbeti
 • Yalan Söyleme
 • Uyum Sorunu ve Davranış Bozukluğu

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.  error: Content is protected !!