(0531) 784 76 50

Öfke Problemi, Şiddet ve Saldırganlık, İnatçılık ve Karşıt Gelme, Yalan Söyleme, Tırnak Yeme, Alt Islatma, pedagog, Tuvalet Alışkanlığı

Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu, Öğrenme Güçlüğü, Sınav Kaygısı, Özgüven Sorunu, Derslerde Başarısızlık.

Bir Yakının Ölümü, Kayıp ve Yas Terapisi, Dayak ve Şiddet, Taciz, Tecavüz ve İstismar, Boşanma, Ağır Hastalık Kanser, Kaza, Arkadaş Problemleri.

Sosyal Fobi, Sınav Kaygısı, Çekingenlik ve Utangaçlık, İnternet ve Madde Mağımlılığı, Mutsuzluk, Akran İlişkilerinde Sorunlar, Takıntılar

Çocuk Pedagojisi

Halil Özgen bugüne kadar 8.000’den fazla anne baba çocuk ve ergen ile aile danışmanlığı çalışmaları yaptı. Bu çalışmalar sonucunda çocukların ve ergenlerin sorunları çözümünde anne ve babalara destek oldu. Yurt genelinde yapmış olduğu seminerlerde ebeveynlere çocuk gelişimi konusunda doğru bilinen yanlışları anlattı. Anne babalara bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri verdi. Özellikle anne baba tarafından duygusal ve ruhsal bütünlüğü psikolojik açıdan bozulan çocukluk kavramına önem verdi. Özellikle aile içi çatışmaların çocukluk çağı travmalarına neden olduğu konusunda ebeveynlere açıklamalarda bulundu. Bu travmaların ergenlik dönemi içinde daha büyük psikolojik sorunlara yol açtığı ve sonrasında kişilik bozukluğu sorununa sebep olabileceği konusunda pedagog ekibi ile birlikte dikkatleri toplamaya çalıştı.

Anne Baba Okulu

Çocukların ve ergenlerin sorunları çözümü için mutlaka bir pedagog yardımı alın. Ayrıca bu grupların birbirleri ve sosyal çevreyle (aile, iş, okul vb.) uyumunu sağlamak, iletişime dair yaşadığı problemlerin çözümleri konusunda destek almaktan çekinmeyin. Unutmayın ki çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yaşanan sorunlara hızlı müdahale edilmesi önemlidir. Problemin çözümü geciktiğinde ergenlerin gelişim ile ilgili bölümlerinde hasar meydana gelecek ve kişilik gelişimi süreçlerinde sorunlar meydana gelecektir.

Çocuk ve Ergen Danışmanı

Danışan Yorumları

 • Hocam öncelikle size teşekkürler ederiz. Çocuğum Utku'ya 2 aylık süreçte vermiş olduğu pedagojik destek, aile içerisinde fazlasıyla iyi yanıtlar verdi. Şu anda çocuğumuzla gerçekten mutluyuz. İyi ki sizinle tanışma fırsatımız oldu. Ailem ile birlikte mutluluğumuzu dile getirmek istedim. Tekrardan teşekkür ederim.
  U******* K******* Adana
 • 2012'li çocuğumda akranlarına göre değişik davranışları, iletişim bozukluğu, dikkat dağınıklığı ve en önemlisi sürekli şiddet içeren hareketleri vardı. Uzunca araştırma  yapıp Adana'da iyi hoca olarak tavsiye edilen hocamızı buldum. Karşılama ve sohbet muhteşem geçti. Seanslarımızda çocukta çevreninde farkına vardığı sakinlik, uyumluluk ve saygı gözlemledik. Ama tabi ki bitmedi. Pedagojik zor süreçler bizleri bekliyor. Çocuğumuzun sorunlarının çözümünde ailenin de yapması gerekenlere dikkat çekti hoca. Sorunların giderilmesine siz seansa alarak adım atın gerisini hocamız titizlikle yapiyor.
  E******* D******* Mersin
 • Geçen yıl çocuğumuzun okulundan aldığımız şikayetlerle Halil hocaya gittik. Pedagoji seansların ardından çocuğumdaki değişiklik hepimizi gerçekten ziyadesiyle mutlu etti. Şimdi daha sakin ve okulundan hala şikayet almadık. Size sonsuz teşekkür ederiz.
  G******* K******* Osmaniye
 • Öncelikle hocamıza canı gönülden teşekkürü bir borç bilirim. Kızımız 1.sınıfta ve çok zor bir süreçten geçiyorduk. Bu süreçteki ilgisi ve alakasıyla daha kolay atlattık. Normalde 60 dakika olan süreyi fazlasıyla geçtik. Buna rağmen yinede tüm özverisiyle dinledi. Biz ebeveyinler olarak eksikliklerimizin farkındalığını sağladı ve bu süreci kısa sürede ve daha kolay atlattık. Hocamıza çok teşekkür ederiz.

  A******* Ö******* Kahramanmaraş
 • Yorum ve açıklamalarınızı bir çok insana karşılık beklemeden paylaşıyor olmanız duyarlı ve hassas bir uzman olduğunuzu açıkça ortaya koyuyor. Zaten siz gerçekten işini severek yapan bir insansınız. Tekrar dile getirmek geldi içimden.

  S******* B******* Gaziantep
 • Halil hocamla ilk telefonla görüşmemizde bir seferde herşeyin düzeleceğine inanmadım dürüst olayım. Ama ilk yüz yüze görüşmenin ardından oğlumun tamamen düzelmesi bence büyük başarı. Benim içinde şok etkisi oldu. Aylarca savaş vermisken bir seyansta herşey bitti. Sorunumuz ise, oğlum 2,5 yaşında ve kaka tutma sorunumuz var iken Halil hocayla ilk görüşme sonucu artık kaka tutmuyoruz. Hocama binlerce teşekkürler. Zor bir dönemdi benim için. Bir seansta herşey yoluna girdi. Halil hocam sayesinde minnettarım hocam.

  B******* D******* Mersin
 • Doğru diye benimseyip, hayatıma mâl ettiğim çoğu duygunun aslında benimsenmeyecek kadar küçük olduğunu gösterdiği için, güzel kararlara adım atmamızı sağladığı için her zaman teşekkür ederim..
  S*******Ü******* Gaziantep

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZLERİ

Adana Çocuk Psikoloğu

Atatürk cad. Özel Adana Hastanesi 14. Kat

Mersin Çocuk Psikoloğu

Barbaros mah. 2. Çevre Yolu Üzeri

Kahramanmaraş Çocuk Psikoloğu

Kız İmam Hatip Lisesi Karşısı Dulkadiroğlu

Osmaniye Çocuk Psikoloğu

Masalpark Karşısı Merkez Osmaniye

Gaziantep Çocuk Psikoloğu

Anneler Parkı Civarı İbrahimli

Bir çocuk pedagog ihtiyacınız mı var?

(0531) 784 76 50 arayın ve hocalarımızla ön görüşme yapın ve randevu alın.

0-10 yaş grubu çocukların davranış sorunları hakkında pedagog yardımı almalısınız. Çocukların zihinsel gelişimi konusunda ortaya çıkan problemlerin çözümü oldukça önemlidir. Çocuk pedagojisi alanında danışmanlık hizmeti aldığınızda sadece yaşanılan problemler değil, zihinsel, akademik, davranışsal ve duygusal yönlerden rehberlik hizmeti almış olursunuz. Hocamız Halil özgen Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde haftanın belirli günlerinde psikolojik danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Çocuk Pedagog Tavsiye

Çocukların davranış problemlerini, öğrenme ve dikkat eksikliği konularını, düşük veya yüksek IQ testlerini yaptıktan sonra akademik açıdan yeterlilikleri ölçülür. Bununla birlikte ebeveynler, çocuklar ve öğretmenler üçgeni içersinide yaşanılan okul sorunları giderilmeye çalışılır. Çocukların terbiyesi konusunda anne ve babalar çoğu zaman kendilerini yetersiz hissetmektedirler. Çocuk pedagog seansları içinde çocuğun yaşadığı problemleri giderilmeye çalışılırken diğer taraftan da anne ve babalara da çocuk pedagojisi üzerine tavsiyeler verilir.

error: Alert: Content is protected !!
Call Now Button