Çocuk Pedagog Nedir? Çocuğumu Hangi Uzmana Götürmeliyim?

Pedagog Nedir?

Pedagog kelimesinin halk arasındaki tanımı çocuk psikoloğudur. Oysa literatürde çocuk psikolojisinden ziyade, eğitim psikolojisi üzerine çalışan kişilere pedagog denir. Çocuk pedagogu tanımı aslında doğru tanım değildir, zaten pedagog tanımının içinde çocuk kelimesi vardır ve pedagogların uzmanlık alanı çocuklardır.

Çocuk sahibi olurken onların her türlü sorumluluğunu alma görevini de üstlenmiş oluyoruz. Yeme içmesinden sağlıklarına kadar her türlü ihtiyaçlarını gidermek, ebeveynlerin görevli oldukları alanlardır. Ve sağlık anlamında da bedensel sağlık kadar ruhsal sağlıklarını da önemsemek çocuklarımıza verdiğimiz değerin göstergesidir. Çünkü ruh sağlığı olmadan beden sağlığından söz etmek mümkün değildir.

Halil Özgen hocamız 25 yıllık çalışma ve akademik hayatında birlikte olduğu uzman pedagog ekibiyle çocukların yaşadıkları sorunların çözümleri konusunda uzun yıllardır çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla merkezi Adana olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde aktif çocuk danışmanlığı hizmetleri vermektedir. Anne ve babalara çocuk gelişiminde yaşanılan sorunların ortadan kalkması adına problem çözme teknikleri öğretmektedir.

Halil Özgen bugüne kadar 8.000’den fazla anne baba çocuk ve ergen ile aile danışmanlığı çalışmaları yaptı. Bu çalışmalar sonucunda çocukların sorunları çözümünde anne ve babalara destek oldu. Yurt genelinde yapmış olduğu seminerlerde ebeveynlere çocuk pedagojisi konusunda doğru bilinen yanlışları anlattı. Anne babalara bilgilendirici ve önleyici danışmanlık hizmetleri verdi. Anne baba tarafından duygusal ve ruhsal bütünlüğü bozulan çocukluk kavramına önem verdi.

Çocuk Pedagog Yorumları

Aile Danışmanı Halil Özgen
HALİL ÖZGEN HAKKINDAKİ YORUMLARI OKU

Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde uzun yıllardır aktif olarak çalışan ve 15.000 den fazla danışmanlık tecrübesi olan Halil Özgen hocamız çocuklarının internet bağımlılığı sorunlarıyla boğuşan ve süreci yönetmekte zorlanan ailelere en doğru desteği vermektedir. Sitemizdeki yorumları inceleyerek Halil Özgen hocamız hakkındaki yorumlarını okumak için TIKLAYINIZ.

Yaşadığınız sorunlar konusunda Halil Özgen hoca ve uzman psikolog ekibiyle Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde YÜZ YÜZE veya ONLİNE TERAPİ almak isterseniz sitenin sol altındaki arama butonuna veya sağ alt köşesindeki whatsapp butonuna tıklayarak seanslar ve ücretler hakkında 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Çocuk Pedagojisi Hakkında Her Şey

Çocuk pedagojisi, çocuk eğitimi üzerine çalışılan bilim dalıdır. Eğitimin temel alanları ile çocuk arasında doğru ilişkilerin düzenlenmesini sağlayan bu bilim dalı, çocukların eğitim hayatlarının düzenlenmesini sağlar.

Eğitim, çok fazla etmeni içinde bulunduran çok yönlü sistemlerdir. Eğitimin amacı, çocukların ruhsal ve fiziksel olarak hayata hazırlanmasını sağlamaktır. Bunu yaparken de çocuğun, 5 duyu organına seslenmeyi, çocuğun yeteneklerini öne çıkarmayı ve eksikliklerini gidermeyi amaçlar. İşte çocuk pedagojisi, eğitimin kriterlerini çocuğa uygun hale getiren bilim dalıdır.

Pedagoji eğitimi olmayan kişilerin, çocuklarla eğitim ilişkisi kurması doğru değildir. Ülkemizde çocuk pedagog eğitimi üniversitelerde verilmediğinden dolayı çocuk pedagogu anlamındaki ihtiyaçlar farklı şekillerde giderilmektedir. Bununla birlikte ülkemizde öğretmenlere pedagoji eğitimi verilmekte ve çocuk pedagojisi konularıyla ilgilenebilecek en yetkin kişiler, çocuk psikologları olarak görülmektedir.

Çocukların ruh ve beden sağlıkları yerinde bireyler olarak yetişmesini sağlamak eğitimin amaçlarından biridir. Eğitim uygulamaları ile bu alandaki çalışmalar arasında tutarsızlık olduğunda çocukların sağlıklı bireyler olarak yol almaları beklenemez. Bu sebeple çocuk pedagojisi çok değerli ve gerekli bilimdir, diyebiliriz.

Çocuk Pedagog ne iş yapar?

Çocuk pedagogları, çocuk eğitimi konusundaki her konuda yardımcı olabilir. Bunlar:

 • Öğrenme güçlükleri çeken çocuklara destek olmak
 • Yazılı ve görsel yayınların uygunluğunu değerlendirmek
 • Öğrenme etkinlikleri planlama aşamasında yetkililere yardımcı olmak
 • Okulda sorun yaşayan çocuklar konusunda yönlendirici etkinlikler oluşturmak
 • Etkinliklerin çocuklara uygun şekilde uygulanması yönünde gerekli ortamların oluşması için tavsiyeler vermek
 • Öğrenci başarılarını ve başarısızlıklarını değerlendirip önlemler alma
 • Bireysel öğrenme güçlükleri konularında aileleri bilinçlendirmek, yönlendirmek ve bu konuda eğitim alanında söz sahibi olan kişilere önerilerde bulunmak
 • Toplum bilinçlendirilmesi konusunda çalışmalar yapmak. Aile eğitimi, öğretmen eğitimi, kurum ve kuruluşlarda verilen eğitimler
 • Sosyal hizmet çalışmalarına katılmak

Çocuk Pedagojisi Konusunda Uzmanlarımız

Çocuk psikologları hem çocuk psikolojisine hakim olmaları hem de çocuk pedagojisi alanında yeterlilikleri sayesinde bu alana hakim uzmanlardır. Başta merkezimiz Adana olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerinde hem çocuk psikolojisi hem de çocuk pedagojisinde uzman ekibe sahibiz. Bu ekip sayesinde çocuğunuzun pedagojik sorunlarına en iyi çözümleri sunmaktayız.

Çocuk pedagog ekibimiz, çeşitli terapi yöntemleriyle çocuklara danışma hizmeti sunmaktadır. Temeline çocukları aldıkları planlamayla çocuğun danışmanlık sürecini yöneten çocuk pedagoglarımız, gerektiğinde aile, öğretmen, arkadaş ve diğer kişilere bilgilendirme yapıp sürecin daha iyi yönetilmesini sağlamaktadır.

Anne baba eğitiminin önemine inanan, çocuğun yararına çalışmalar yapan ve çocukların eğitim sürecinin en etkili şekilde ilerlemesini sağlayan uzmanlarımız, meslek etiğine göre üzerine düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getirmektedir.

Çocuğumu Hangi Uzmana Götürmeliyim?

Bu sorunun cevabı çocuğunuzun sorununun ne olduğuna göre değişmektedir. Bunu saptamak adına öncelikle uzman çocuk psikologlarına götürmeli ve onların yönlendirmelerine göre yol haritası çizmelisiniz.

Çocukları en iyi tanıyanlar ebeveynleridir. Özellikle de çocukları konusunda duyarlı olan ebeveynler, çocukların problemlerini erken fark etmeli ve hızlı hareket etmelidir. Erken fark edilen her problem, çok daha kısa sürede çözülecektir. Erken teşhis, uzmanlar için çok kıymetlidir. Siz de çocuğunuzdaki değişimin farkındaysanız Halil Özgen ve ekibi ile bir an önce iletişim kurmalısınız.

Çocuk Psikoloğu mu Pedagog mu?

Ülkemizde Pedagoji bölümü üniversitelerden kaldırıldığından dolayı çocuk eğitimi ile ilgili sorun yaşayanların başvurması gereken kişiler, çocuk psikologları olmalıdır.

Çocuk psikologları, çocuk psikolojisi alanında yeterli donanıma sahip ve çocuk psikolojisi ile yetişkin psikolojisi arasındaki farklara hakim, aynı zamanda da çocuk pedagojisi ile ilgili konularda  bilinçli kişilerdir. Çocuk pedagogu ise çocuk psikolojisinden çok, çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmış kişilerdir. Bu anlamda çocuk psikologları çocuklarla ilgili sorunlarınızda başvurabileceğiniz en önemli kaynaktır. Merkezimiz ile iletişim kurduğunuzda en doğru yönlendirme hizmetini alabilirsiniz.

Pedagog ile Çocuk Psikoloğu Arasındaki Farklar Nelerdir?

 • Pedagogla çocuk psikologlarının ortak noktası çocuklar üzerinde çalışmalarıdır.
 • Pedagogla çocuk psikoloğu arasındaki farkların başında “psikoloji” kavramının sadece çocuk psikologları tarafından incelenebilir olmasıdır. Pedagoglar çocuk psikolojisinde tavsiye ve yönlendirme yeterliliğine sahip değillerdir.
 • Pedagogların temel görevi çocuk eğitimi ile ilgili yaklaşımları incelemek ve bu konudaki uygulamalarda yardımcı olmaktır.

Çocuk Pedagog Randevusu Nasıl Alınır?

Çocuk pedagog randevusu almak isterseniz web sitemizden iletişim bilgilerimizi alabilirsiniz. Telefon ya da whatsapp üzerinden randevu oluşturarak uzman psikologlarımızdan çocuğunuzun sorunları hakkında destek alabilirsiniz. Merkezimizi 7/24 arayabilir herhangi bir soru ya da sorunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

halilozgen03
HALİL ÖZGEN KİMDİR?

Çocuk pedagog ücretleri 2023 için doğru rakama web sitemizden ya da telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Adana ve çevresinde en uygun fiyatlı çocuk pedagog ücretleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Çocuklarımız bizim en kıymetli parçalarımız. Onların sağlıklarına yatırım yapmak, bizim onlara karşı temel sorumluluğumuz. Bu açıdan çocuk pedagog ücretleri ne kadar? konusuna çok takılmadan web sitemizdeki danışan yorumlarımızı okumanız yerinde olacaktır.

En İyi Çocuk Pedagog Tavsiyesi

Çocuklarınızın sorunlarının çözümünde doğru adres, Halil Özgen ve ekibinin aktif olarak görev yaptığı başta Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi olmak üzere Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerindeki merkezlerdir. Halil Özgen hocamız ve değerli uzman psikologlar başarılarıyla dikkat çeken etkili ekiptir ve  Adana’da en iyi çocuk pedagog kim? Sorusuna verilebilecek bir pedagog tavsiyesi olarak tanımlanmaktadır. Halil Özgen, çeşitli alanlarda aldığı eğitimlerle çocuğunuzun sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz en önemli isimler arasındadır. Kendisi aynı zamanda uluslararası bir üniversitede danışmanlık hizmeti de sunan psikoloji bilimi alanında yetkin isimdir.

Alanında uzman, donanımlı, çocukları seven, güler yüzlü ekibiyle çocuklar ve aileler için hizmet veren Adana Özel Aile Danışmanlığı Merkezi, çocuk pedagogu ihtiyaçlarınız için doğru adrestir.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.  error: Content is protected !!