Psikolog Ücretleri Yorumları Oku ve Randevu Al

Psikolog Nedir?

Psikolog hizmeti almak istiyorsanız öncelikle hangi konuda psikolojik danışmanlık istediğinizi bilmelisiniz. Bireyler aile danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi, çocuk ve ergen sorunları ve nihayetinde bireysel sorunlar  çözümünde danışmanlık alabilir. Psikolojik destek alacak kişinin yaşı, daha önce yardım alıp almadığı, evli veya bekar oluşu gibi sorular size yardım edecek danışman hocanın özelliklerini belirleyecek. Genelde insanlar çok zor durumda kalmadıkça psikolojik destek almak istemezler ve sorunlarını kendi kendilerine çözmek isterler. Aslında ruh halimizin bu kadar yıpranmasına izin vermeden düzenli olarak psikolojik yardım almanızı öneririz.

Psikolog insanların bu hayatta yaşadıkları sorunlar ve zihinsel sağlık sorunları ile etkili biçimde başa çıkabilmelerine yardım eden profesyonellerdir. Bireylerin yaşadıkları stresli durumlarla başa çıkabilmesi, bağımlılıklardan kurtulması ve yaşamda karşılaştıkları problemleri çözebilmeleri noktasında onlara psikolojik destek olurlar. Onların nasıl düşündüğü, hissettiği ve davrandığı konusunda etkili çalışmalar yaparlar. İşe yaramayan çarpıtılmış ve hatalı düşüncelerinden kurtulmalarına destek olur. Bu sayede doğru ve işe yarar düşünceden yola çıkan doğru duygular ve davranışlara erişimi kolaylaştırırlar.

Psikologlar insanların yaşamlarını iyileştirmeye yarayan çeşitli psikoterapi (konuşma terapisi) yöntemleri kullanırlar. Danışanın psikolojik sorununu çözmek için en doğru psikoterapi yöntemi belirler. Kişinin özelliklerine ve tercihlerine uyan en iyi yaklaşımı belirlemeye çalışır. Psikoterapi yöntemleri içinde en çok kullanılan bilişsel davranışçı terapi yöntemi Halil Özgen hocamız ve uzmanlardan oluşan ekibi tarafından merkezimizde uygulanmaktadır. Bu yöntem bireyler, çiftler ve aileler için bugüne kadar oldukça etkili ve güzel sonuçlar almamızı sağladı.

Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Psikolog ücretleri 400 TL ile 850 TL arasında değişim gösterir. 45 ile 60 dakikalık seans süresi sonucunda merkezimizde ücret en alt sınırda tutularak 480 TL olarak belirlenmiştir. Online psikolog seans ücretleri daha düşük olduğundan 250 TL olarak belirlenmiştir. Psikolojik danışmanlık maliyetleri bu şekilde belirlense bile asıl önemli olan çalışacağınız uzmanın deneyimi ve meslekteki başarılarıdır. Psikolog fiyatları uygun olmakla birlikte yaşadığınız ile bağlı olarak değişmektedir. Örneğin İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız seans fiyatları oldukça fazla maliyetlere çıkmaktadır.

Toplum ruh sağlığı merkezleri özel muayenedeki bir psikoloğa göre uygun maliyetlerle danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ancak gerek seans süresinin kısalığı gerekse gün içerisinde çok fazla insanın talebinden dolayı yeterli düzeyde hizmet almak zorlaşmaktadır. Bu konuda fazla çalışmanın yapılması ve ruh sağlığı merkezlerinin sayısının artması önemlidir. Ancak bizler Adana merkezimizde çalışan Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş şubelerimizde bulunan Halil Özgen hocanın psikolog ekibi ile birlikte sizlere destek olmaya özen gösteriyoruz.

Psikolog Yorumları Okuyun

İyi psikolog bulmak isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı temel unsurlar var. Psikolojik danışmanlık süreçlerinde en ön önemli unsur dinlemektir. Dinlemek size basit gelebilir ama etkin dinlemek; biri konuşurken pasif biçimde beklemekten fazlasını gerektiren çok yönlü beceriler gerektirir. Sadece sizin sözlerinizi anlamakla kalmaz aynı zamanda anlatmak istediklerininiz sinyallerini de verir. Mutlaka sizi dinleyen birisi olmasına özen gösterin. İletişim konusunda en önemli güç konuşmaktan ziyade etkin dinlemektir.

İyi uzman aynı zamanda sizin düşüncelerinizi, duygularınızı ve eylemlerinizi onaylamalıdır. Anlattıklarınız konusunda suçlayıcı veya yargılayıcı değer yargıları ile karşılık vermekten kaçınır. Uzmanlar sizi yapmak istemediğiniz şeylere sizi asla zorlamamalıdır. İçinde bulunduğunuz durumu en açık şekilde size açıklayabilmelidir. Anladığınızdan emin olmak ister ve  size sorular soracaktır. Ancak iyi psikolog kendisine uygun olmayan danışanla karşılaştığında bu kişiyi başka sağlık kuruluşuna yönlendirebilmelidir.

Psikolog Randevu Al

Yapılan çalışmaya göre psikolojik yardım ile bir kaç seansı olan insanların psikolojik destek almayan insanlara göre oldukça mutlu olduklarını söylüyor. Bilimsel çalışmalar psikolojik destek alanların %50’si gözle görülür şekilde kendilerini iyi hissettiklerini, %75’inin de 6 ay sonra tamamen sorunlarından kurtulduğunu gösteriyor.  Önemli bölümünün büyük bir rahatlama ve umut duygusu hissettiklerini söyleyebiliriz.

Bir çok seferde farmakoterapi ve psikoterapi birlikte ilerlemesi gerekir. Psikologlar ilaç vermese de sizi en uygun psikiyatriste yönlendirecektir. Eğitimli, tecrübeli ve tarafsız biz göz olan Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş şubelerimizde bulunan Halil Özgen ve psikolog ekibi danışanın sorunlarla başa çıkabilmesi için mevcut tüm kaynakları kullanmasına yardımcı olmaktadır.

Psikolog randevusu almak için ekranın sol altındaki telefona tıklayıp bizi arayabilir veya ekranın sağ altındaki whatsapp butonuna basıp seanslar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Merkezimiz sizlere Halil hocamız önderliğinde en donanımlı ekip ile aile, evlilik, çocuk, ergen ve bireysel konularda yardımcı olmaya hazırdır. Unutmayın her sorun aynı zamanda birer fırsattır. Sorunlarınızı fırsata çevirmenin yöntemi de onları çözmek için profesyonel destek almaktır.

Merkezi Adana’da bulunan TC Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından yetkilendirilen Adana Psikolojik Danışmanlık merkezimizde ve Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş şubelerimizde bulunan Halil Özgen hoca ve uzman ekibi sayesinde sizler de sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz. Bir çok insan kendilerini kötü hissettikleri anda almak istedikleri psikolojik desteği kendilerini birazcık toparlayınca erteleyebilmektedirler. Ancak bu sorunlar ilerleyen zamanlarda yeniden karşınıza çıktığında eskisinden fazla yara almanız kaçınılmazdır. Bu açıdan sizlere tavsiyemiz psikolojik sorunlarınızı ertelemeyin. Bir psikolog, psikoterapist, psikolojik danışman veya psikiyatrist desteği alarak sorunlarınızın üstüne gitmeye çalışın.

Sizi Arayalım

Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurmak için bir dakikanızı ayırın yada bizi arayın. İlk randevunuzu ayarlamak için sizinle iletişime geçelim.    error: Content is protected !!